Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól kóros?

Mikortól kóros?

Figyelt kérdés
Lányomnak megnézték (13 éves múlt)a hormonszintjét. (minden hormonra) mivel a dokinak gyanús volt, hogy még nem indult meg a pubertás. Az eredményből azt mondta hogy nem is mostanában fog... Menjek vissza 4 hónap múlva. Megkérdeztem a család nő tagjait. Mindenkinek 13 évesen jött meg az első menses. De persze ezt megelőzte a szőr növekedés...stb. A lányomnál semmi ilyen nincs még. Szerintem emiatt szorong is. Csúfolták hogy miért nincs melle. Nagyon sajnálom. Én is későn érő típus voltam. Mikortól kell aggódni ezen. Hány éves korig normális ha nem indul meg a fejlődés?

2014. febr. 14. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
18, felnőtt korig. Volt olyan osztálytársam akinek középiskola 10.be lett hatalmas melle, átlag feletti.
2014. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne vidd orvoshoz egyenlőre semmiképp. Nem kell siettetni ezt a dolgot. A szervezete tökéletesen tudja mi a dolga. Én is későn érő voltam, 16 elmúltam amire megjött, meg elkezdődött valami látszani. Hormonálisan belenyúlni a szervezet működésébe szerintem nem szabad.
2014. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

16 évesen szokták ajánlani a nőgyógyászt, ha addig nem jön meg. Bőven van még ideje. 13 évesen nekem sem volt mellem.

Neki egyáltalán nem szabadna aggódnia, mert csak 13 éves. Te aggódhatsz, de az is felesleges pillanatnyilag. Próbáld megmagyarázni neki, hogy természetes dolog, hogy van, aki később érik, és hogy nem benne van a hiba, hanem az bunkó, aki csúfolja.

2014. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy táblázat, hogy átlagban mikor kéne beindulni a nemi érésnek.

2014. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13 évesen semmiképp sem!! Mondjuk 16tól foglalkoznék vele. Nem vagyunk egyformák!
2014. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

17, 18 éves kor elött semmiképpen sem kóros!

Normális orvos is csak türelemre intene, a felelőtlen viszont fogamzásgátlót javasolna, ami aztán keményen borítaná a hormon háztartását. És ez több mint hiba lenne, egyes nőgyógyászok szerint bűn!!

2014. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!