Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire egészséges tampont...

Mennyire egészséges tampont használni menstruáció alatt? Mennyi az esélye hogy elszakad a kanóc és nem tudom kihúzni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok még sosem használtam tampont menstruáció alatt mert félek hogy elszakad a kanóc és bennem marad a tampon. Hallottam már több olyan esetről hogy nem tudta kivenni mivel elszakadt így dokihoz kellett menni. Tapasztalatok?? Mióta használtok tampont?? Köszönöm az értelmes válaszokat :)

2014. febr. 15. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lassan 10 éve használok tampont és semmi probléma nem volt eddig. drágábbat és olcsóbbat is használtam nem volt köztük különbség.
2014. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Tartsd be a használati utasítást, és csak akkor használd ha tényleg nagyon muszáj.
2014. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ritka hogy a zsinor elszakadjon, hogy ezt elkerüld azt szokták ajánlani hogy feltevés elött kicsit rángasd meg, ha hibás a tampont akkor ezt észreveszed. A hallottál oylan esetek pedig szokszor csak kamu sztorik meg valakinek az ismerösének az ismerösével megtörtént stb. A tampon használatnak nem ez a fő veszélye hanem a TSS nevű betegség. De ez azért elég ritka, sok nö használja 30-40 évig a tampont havi szitnen és semmi baja nem lesz töle. Az a baj a vér elkezd benned rohadni és igy baktériumok keletkeznek ami gondot okozhat, de ez azért tényleg nem gyakori. Probáld ki ha bejön használd ha nem marad a betét.
2014. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint 10 éve használok menzesz alatt tampont, de még soha egynek sem szakadt el a madzagja.
2014. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Első pár napban javasolnàm,és ne az extràt.A hüvelyfal izomzatàt gyengíti,hiszen àllandó nyomàs alatt van.Mint,amikor elzsibbad a làbunk,ahhoz tudnàm hasonlítani.Sok évig normàl tampont használtam,elolvastam az Intim torna könyvet,meggyőzött.Első 2 napon éjjelre hasznàlok tampont,utána csak betétet.
2014. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha meg elszakad, akkor is ki lehet szedni a tampont, doki nélkül is...amint eléggé nedves egy kis nyomás hatására kijön
2014. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Több, mint 10 éve tampont használok és soha nem szakadt el a kanóc, nem is hallottam még ilyenről soha. Egyébként a papírján is rajt van, hogy használat lőtt erősen meg kell húzni a zsinórját és ha véletlenül gyári hibás és nincs rendesen rögzítve, akkor attól elszakad, de ha nem, akkor amikor kihúzod sem fog elszakadni.
2014. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Zsinór nélkül is ki lehet húzni amúgy.
2014. febr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!