Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor fog megjönni? (bővebben...

Mikor fog megjönni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nos, október 18-án, amikor wc után (nem tudom szebben kifejezni:D) megtöröltem magamat, a wc papír véres volt. Anyának szóltam, és ő mondta hogy megjött. Raktunk be betétet, megmutatta hogy kell, mit kell. És csak vártam, vártam, hogy mikor indul meg.De nem indult.És azóta sem... (anya mondta hogy ez valamilyen előjel lehetett) kb. 5 hónapja volt ugye ez..de még mindig nem jött meg. Valami baj lehet? Mikorra várhatom?:D :) 12/L
2014. febr. 17. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj, és sajnos azt sem lehet tudni, hogy mikor lesz rendes menstruációd. Betét már mindig legyen nálad.
2014. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy 16 éves korig nem kell aggódni, és lehet hogy butának tartotok, de olyan jó lenne ha már megjönne:DD az osztályomból már szinte mindenkinek van, és ezzel menőznek, h kikisérik egymást a mosdóba, és ott limbálják a kezükbe a betéteket....hát, nem mondom hogy iszonyat kedvesek...(van egy lány rajtam kívül aki normális, ő nem csinálja ezt,ő úgymond a "BFF"-em) és azt mondják arra, akinek még nincs, hogy az kicsi. És vele nem is beszélgetnek ilyenről. Pedig engem is érdekelne..:):D

Na, bocsi a hosszú regényért, a lényeg az, hogy még ha tudtok akkor válaszoljatok, örülnék neki!:D:)

2014. febr. 17. 15:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Te nem vagy buta, de lehet, hogy én az vagyok, mert nem tudom mi az a BFF! :)
2014. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. Az a buta, aki a nemi érésed alapján ítél meg, hiszen egy érettebb lány sem értékesebb semmivel, és senki nem tehet arról, hogy milyen ütemben fejlődik.
2014. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! Tökre rendes vagy.:)

A BFF az egy angol rövidítés.BFF = Best Friends Forever.

Magyarul : Legjobb Barátok Örökre.:DD Hülyeség, de már tökre hozzászoktam a kifejezéshez.:) Te hány éves vagy? Mikor jött meg neked? Örültél neki? Vártad? Bocsi a sok kérdésért, csak kíváncsi vagyok! Más is írhat.:)

2014. febr. 17. 15:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Most meg fogsz lepődni, de fiú vagyok. Első voltam megint.
2014. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

:DDDDDDDDDDDDDDDD

neee:D

akkor bocsi:D:D:D:D:D

2014. febr. 17. 15:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj! :) De remélem a válaszommal meg vagy elégedve! :) Látod, egy fiú is tud normálisan válaszolni ilyen kérdésekre. Megint az első voltam.
2014. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi bajod van 70%-os! Szerencsére a Kérdező van annyira értelmes, hogy a válaszok tartalmát nézze, és nem azt, hogy ki írja őket!
2014. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én 13 voltam, amikor megjött, szinte az elsők közt az osztályomból úgy, hogy én voltam a legfiatalabb!!! Kb. abban az évben jött meg mindenki másnak is, egy lányt kivéve, akinek még egy évébe telt, tehát 14-15 évesen jött meg mindenkinek majdnem. Az a lány, akinek nem jött meg, büszkén kihúzta magát, ha szóba került, és érdeklődtünk, és mondta, hogy aggódik ugyan, de örül, hogy még nem kell ezzel macerálnia. :)

Nagyon izgalmas várni, és könnyen beszélek utólag, miközben én is vártam, de azért megpróbállak megkérni, hogy próbáld élvezni, amíg még nincs! :) Bármikor mehetsz úszni, nem kell a wc-re rohangálni ellenőrizgetni, hogy nem áztál-e át, bármikor vehetsz fel világos színű ruhákat, és nincsenek görcseid havonta akár napokig, amikor legszívesebben fel sem kelnél az ágyból, de muszáj. :) Persze ismétlem, könnyű azt mondani, hogy ne várd, de azért ezt leírtam, és még írok. :D

Borzalmas érzés így "lemaradottnak" érezni magad a többiekhez képest tudom, és őszintén nem túl szép dolog tőlük, hogy kihagynak, de ez elmúlik majd, ne aggódj! Rá fognak unni, emellett fogadni mernék, hogy az osztálytársaid között is legalább egy van, aki csak kamuzza, hogy megjött már neki,mármint gondolom, konkrétan a véres holmikat nem mutogatják mind. A szüzesség elvesztésével kapcsolatban is valószínűleg lesz ilyen, amikor sokan fogják azt mondani, hogy már megtörtént, vagy akár mind, de ezek a dolgok nem szabad, hogy befolyásolják azt, hogy Te kinek ajándékozod majd oda magad, és ugyanígy itt is: Te más ember vagy, más biológiával, ahogy már írták, a testi fejlettség nem jelent szellemi fejlettséget is rögtön, sőt! :) Majd jön, amikor jönnie kell, légy türelemmel addig! Ha nagyon kattog rajta az agyad (ahogy látszik a kérdésedből is), akkor addig olvasgass a témáról többfelé, hogy tudd, pontosan mi is a menstruáció, mi a menstruációs ciklus, mi a peteérés, nyugodtan tájékozódhatsz ennek kapcsán a szexualitásról is, védekezési formákról, így amikor odaérsz, hogy évek múlva lesz egy fiúd, akkor nem érhet majd meglepetés, nem kell majd azon paráznod, hogy esetleg összejött egy nem kívánt terhesség, míg az ilyen nagyszájú osztálytársnők nagyobb eséllyel tájékozatlanabbak is maradnak, és belemennek majd olyan dolgokba, amire lelkileg még nem állnak majd készen! :)

Egyébként a piszkálódást nyugodtan leállíthatod egy kis füllentéssel, hogy Neked is megjött már. Nem kell beállítani egyik nap, hogy megtörtént, mert akkor sok kérdéssel bombázhatnak, meg gyanús lenne, de ha legközelebb piszkálódnak, mondhatod, hogy megjött pár napja neked is, de úgy gondolod, hogy ez a magánügyed vagy ilyesmi. :) Ezzel semmi lelki sérülést nem okozol senkinek, Téged sem fognak külső erők sürgetni. :) Mert egyébként a stressz, lelki görcsölés befolyással tud lenni erősen a menstruációra (eltolhatja, vagy akár előbb meg is hozhatja adott időszakokban).

Bármi kérdésed van még, írj nyugodtan privát üzenetet! :)

2014. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!