Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba esetén lehet...

Hüvelygomba esetén lehet rózsamézet csepegtetni a tamponra?

Figyelt kérdés
Patikákban lehet venni? És mennyit tegyek a tamponra? Nem szeretnék orvoshoz menni egyenlőre :)

2014. febr. 17. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A rózsamézről még nem hallottam, de az élőflórás kefírt nőgyógyászok is szokták ajánlani (helyreállítája a jó és rossz baktériumok arányát).
2014. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, arról én is hallottam :) de a rózsamézes megoldást is nagyon javasolták, csak arról nem tudok hogy azt lehet e tamponra csepegtetni
2014. febr. 17. 17:32
 3/12 anonim ***** válasza:

A kefirt AZT NEM! ABBAN IS GOMBÁK VANNAK! (kefirgomba)

Az élőflórás natúr joghurtot pár felelőtlen doki sajnos tényleg szokta ajánlani.

2014. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen :D Emiatt nem tartottam én sem jó ötletnek...de van itt valaki aki tudna az Én kérdésemre is válaszolni? :D
2014. febr. 17. 18:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha mindenáron otthoni megoldással szeretnél próbálkozni, igen, lehet a gyógyszertárban kapni és szerintem túladagolni nemigen tudod, a hüvelyi kezelés "külsőleg" kezelésnek számít abból a szempontból, hogy véráramba nemigen jut semmi. Annyit tegyél a tamponra, hogy fel tudd kényelmesen (mikrosérülések nélkül) tenni, mert ha sérülést okozol véletlenül vele magadnak, az a fertőzésnek nagyon jó.
2014. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 17. 19:18
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Natur yoghurtos tampont ajánlott az orvosom visszatérő gombás fertőzés megelőzésére és amióta használom, valóban megszünt!!!

Nem tartom felelőtlennek az amúgy semmiféle kárt nem okozó megelőzés ötletét az orvosomnak, bár ezt is mindenkinek magának kell eldöntenie.

2014. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is javasolták a yoghurtos tampont megelőzésre.
2014. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Sokaknak viszont éppen az ellenkezőjét mondták - pl nekem. Miért? Azért, mert nem lehet tudni, hogy MI VAN a joghurtban. Ismeretlen eredetű, ismeretlen összetételű, kérdéses, hogy egyáltalán melyik baktériumtörzset használják a készítéséhez. Ezért nem ajánlott gyógyszerként javasolni senkinek. A bifidus essensisnek speciel semmi keresnivalója nincsen senki puncijában.

Sajna abból, hogy valaki orvos, nem tudhatjuk, hogy nem kettessel csúszott-e át az élettan vagy a gyógyszertan vizsgáján.


Sajnos ismerek egy történetet is ezzel kapcsolatban. Egy nőnek előjöttek a fura tünetek, használta a joghurtos tampont. A tünetek csak nem múltak, változtak is kicsit... a végén a SOTE egyik laborjában derítették ki neki, hogy a hüvelyében olyan baktériumok laknak, amik a TEHÉNben szoktak normálisan lakni. Szóval csak óvatosan ezzel. Na mindegy, ezt csak mellesleg írtam, nem ez a téma, a lényeg, hogy élőflórás KEFIR-t tényleg senki se használjon, mert arra meg aztán pláne igaz, hogy mi a fenét keresne ott.

2014. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szerintem nem próbálom ki a yoghurtos változatot :D
2014. febr. 18. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!