Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátcserje megoldás lehet a...

Barátcserje megoldás lehet a bajomra?

Figyelt kérdés

Prolaktin "túlműködésem" van már vagy 4 éve. Még fogamzásgátlót szedtem amikor jelentkezett a tejcsorgás, de amikor endokrinológiára kerültem az eredményeim tökéletesek voltak. MR-en 2x is voltam, az első mutatott némi elváltozást, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget, és olyanok nézték meg akik a legnagyobbak ezen a szakterületen. A második viszont teljesen negatív lett, de a tejcsorgás változatlanul fennáll.


Kaptam rá bromot és norprolacot is, de egyiket se bírtam fél évnél hosszabb ideig szedni a mellékhatások miatt. Gyereket még nem akarok, de azt se szeretném, ha emiatt ne lehetne később gyerekem.


2014. febr. 20. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, de ha a Bromo és a Norprolac sem hatott, ne fűzz hozzá nagy reményeket:(
2014. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
annyit használtak, hogy csökkentették az elválasztást, de meg nem szüntették. amíg szedtem addig elég rossz volt a közérzetem. ezért sem tudom sokáig szedni.
2014. febr. 20. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Előszörre barátcserét olvastam. Egy új hapsi sok bajra megoldás lehet.
2014. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg. Elvileg tényleg a prolaktinfelszabadulás gátlásán keresztül hat, bár elsősorban PMS kezelésére ajánlják.

De javaslom, hogy rendes gyógyszerként vedd meg (pl. Agnucaston), ne ilyen bioboltos formában, mert a gyógyszerként forgalmazottnak ellenőrzött a hatóanyagtartalma.

2014. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Passiflora ***** válasza:

Ez itt egy gyógyszertárban kapható barátcserje készítmény ismertetője, olvashatsz benne arról, hogy mire hatásos ennek a növénynek a hatóanyaga.


[link]


Meg annyit érdemes még tudnod, hogy a stressz növeli a prolaktin szintet.

2014. febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Passiflora ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe, hogy több helyen olvastam a barátcserje készítményekről, hogy ne gyors hatást várjunk tőlük, általában három havi folyamatos alkalmazás után jelentkezik jelentősebb eredmény, de hosszabb távon nagyon jó tapasztalatok vannak vele.
2014. febr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) március elején megyek majd vissza az endokrinológushoz, megkérdezem tőle, hogy szedhetem-e, mert amúgy teljes gyógyszermegvonáson vagyok, hogy semmi se zavarja meg a hormonjaimat. Remélem áldását fogja erre adni, hiszen nem kifejezetten kémiai gyógyszerről van szó, hanem gyógynövényről.
2014. febr. 21. 22:34
 8/8 A kérdező kommentje:
azt mondta a doki, hogy nem ismeri a gyógynövényeket és inkább ne szedjek semmit a mellékhatások miatt és fél év múlva ismét hormon kontroll lesz. amúgy lövése sincs, hogy miért van, annak ellenére, hogy normál tartományban volt a prolaktinom megint..
2014. márc. 9. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!