Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez elég okot ad a PCOS gyanúra...

Ez elég okot ad a PCOS gyanúra? Vagy valami másról van szó?

Figyelt kérdés

Rendszertelenül menstruálok a legelső vérzésem óta. 2012 májusában elmentem nőgyógyászhoz, akitől fogamzásgátlót kaptam, azóta ritkábban jön meg. Legutoljára decemberben jött meg, előtte szinte az egész júliusban megvolt (előtte január végén jött meg).


A nőgyógyász ultrahangos vizsgálat után azt mondta, hogy a petefészkemben sok éretlen tüsző van (?). E mellett magas vérnyomásom van, túlsúlyom is, erős szőrzet a karomon és a lábamon, valamint az államon is megjelent egy erős szőrszál. Az ajkam alatt is besötétedett pár szőrszál, a bajszom is erősödött, valamint a mellbimbóm környékén megjelent jó pár erős szőrszál és az alhasamon is elég feltűnő. Ha ez még nem lenne elég a melleim közt is elég sötét a szőr.


Jelen esetben nincs pénzem (és időm sem sok van) elmenni magánorvoshoz és a kórházba nem szívesen mennék vissza, mert úgy gondolom, nem vették időben észre a bajt.


Mit tennétek?

20n



2014. febr. 21. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
ige ez sajnos PCOS gyanu erösen és mindneképp kéne egy jó endokrinológus ca sajnos ez ritka SZTK alapon. Nézz utána a PCOS diétának azt el tudod kezdeni s ami angyon fotnos az a mozgás. A mozgás és a diéta a kezelés 60%-át teszi ki többet ér mint a gyógyszer. De az sem ártana mert a tüneteid alapján massziv inzulinrezisztenciád is lehet, lehet hogy pajzsmirigy alulmüködés is mert az is gakori mellette.
2014. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
lehet PCOS, de lehet CAH is! Jó endokrinológust keress, aki nem vágja rá rögtön, hogy PCOS. Nekem húszévesen rávágták, hogy óóóó, ez PCOS, aztán egészen más problémám volt. Ennek köszönhetően úgy néz ki, nem lesz babám sosem.
2014. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ilyen tüneteim voltak pajzsmirigy alulműködéssel, nem lehet semmire se rávágni, hogy ez PCOS vizsgálatok nélkül. De endokrinológus lesz a megfelelő orvos a számodra, az egészen biztos, hogy valamilyen hormonális zavar áll a háttérben.
2014. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!