Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ismétlődő hüvelygyulladás...

Ismétlődő hüvelygyulladás vagy ehhez hasonló nőgyógyászati betegségek elősegíthetik ciszta vagy PCOS kialakulását?

Figyelt kérdés
Vagy a kettőnek semmi köze egymáshoz?

2014. febr. 12. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. de ha google-zol meg is tudnád, amit tudni lehet
2014. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem nincs. A pcos nem is nögyógyászati betegség hanem egy anyagcsere zavar okozza a nögyógyászati tnet csak következmény. AMi elösegiti az az egészségteken életmód és az öröklött hajlam.
2014. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"nem nincs. A pcos nem is nögyógyászati betegség hanem egy anyagcsere zavar okozza a nögyógyászati tnet csak következmény. Ami elösegiti az az egészségteken életmód és az öröklött hajlam."


Írnál erről kicsit bővebben, kérlek? Nekem most két cisztám van, prolaktin szintem magas (valószínűleg a cisztától?)


Mit értesz egészségtelen életmód alatt? Pl. PCOS tüneteket lehet táplálkozás megváltoztatásával csökkenteni /megszüntetni? Ha igen, milyen ételek tilosak, és mik ajánlottak?


Nem tudok róla, hogy örököltem volna bárkitől a hajlamot. Hacsak a nagymamámnak, aki áttétes méhdaganatban hunyt el, nem volt PCOS-e, de ez már sosem derül ki.

2014. febr. 12. 21:10
 4/7 anonim ***** válasza:

mik a tüneteid? csak a hüvelygyulladás? mert akkor szinte kizárt hogy PCOS legyél. annak egyéb tünetei vannak.

A diétáról itt van támpont [link] de ez nem elég hozzá ennél ez bonyolultabb. Kizárni a PCOS-t terheléses inzulin és cukor vérvétellel lehet. Inzulin rezisztencia okozza ami egy anyagcsere zavar és a cukorbetegség elöszobája. A policisztás petefészek és ameddösági probléma csak ennek a következménye. A két ciszta az nem egyelö a PCOS-sal. viszotn az emelkedett prolaktin szint lehet mellékhatása, nekem is volt, de emelkedett prolaktin szint sokaknak van PCOS nélkül is.

2014. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"mik a tüneteid? csak a hüvelygyulladás? mert akkor szinte kizárt hogy PCOS legyél. annak egyéb tünetei vannak."


Folyton visszatérő hüvelygyulladás ÉS ciszta (nődoki által igazolt!)


"Kizárni a PCOS-t terheléses inzulin és cukor vérvétellel lehet."


Terheléses inzulin vérképet még nem csináltak, de a vércukrom határérték alatti, a legmagasabb éhgyomri eddig 5,5-ös volt. Viszont van a családomban 1-es típusú cukorbeteg.


"Inzulin rezisztencia okozza ami egy anyagcsere zavar és a cukorbetegség elöszobája."


Az inzulin rezisztenciát hogy mérik? Ha jók a vércukor értékeim, akkor is lehetek inzulin rezisztens?

2014. febr. 12. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak 3 pontos cukor terheléssel lehet diagnosztizálni! Nézni kell a terhelt cukor és inzulin értékeket is! Az éhgyomri cukor nem utal rá! A cisztás sima ciszták nem policisztáid nem? Nem ugyanaz a kettö! A policiszta sok apró ciszta ami a megnem repedt tüszöböl maradványa! Így a petesejt nem tud kiszabadulni ezért ván q meddöségi probléma!! De ván aki teherbeesik csak mindig elvetêl ván aki méh simán teherbeesik és semmi gondja! Ván akinek csak inzulinrezisztenciája ván és policisztáid nincsenek! Sok féle lehet ez a probléma! A hüvelygyulladás mint írtam bem tünete az mástól van! Nekem 15 évé vannak policisztáim de mégcsak felfázva sem voltam soha ( lekopogom) viszont hüvely candidám volt de a PCOS diéta elmulasztotta! De gyulladásom még akkor sem volt soha pedig havonta jött a gomba!
2014. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hű, hát ez tényleg bonyolultabb, mint hittem. Nagyon köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 13. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!