Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy alakul ki a chlamydia?

Hogy alakul ki a chlamydia?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén hangzik, de a párom chlamydia gyanús. Neki nem volt mással szexuális kapcsolata csak velem. Ezek szerint én adtam át neki. De viszont én az előző kapcsolataimban mindig védekeztem. Akkor most mi van? Kialakulhat csak úgy valakiben? /nő vagyok
2014. febr. 22. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A férfiaktól lehet elkapni és érthető a kérdésed,sajnos hiába használ kondomot valaki,van olyan nemibetegség,ahol elég ha simán csak kézzel hozáérsz az illető nemiszervéhez és át is adod a betegséget,amit lehet nem is lehet észlelni(sok betegségnek nincs tünete),valamint orális sexel is át lehet adni,ill meg lehet kapni a fertőzést,sőt bután hangozhat,ha más is használja a törlölközöd attól is el lehet kapni fertőzést(ha más is használja intim területen a borotvát,ha nem mos kezet valaki vízeléskor és utána stb,tehát ilyen esetekben ie lehet fertőzést elkapni,gombát leggyakrabban).Tehát nagyon sok módon lehet fertőzéseket elkapni.
2014. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Kicsit megnyugtatott, mert eddig írtó undorítóan éreztem magam, hogy ilyet csináltam. Sajnos nem igazán világosítottak fel annak idején a szüleim, sőt! És az iskolában sem kaptunk valami teljes felvilágosítást. 18-19 évesen pedig nem gondoltam bele ilyen dolgokba...
2014. febr. 22. 14:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen erről még sok felnőtt sem tud,én is nem rég láttam a tv-ben orvosoktól erről műsort és ott beszélgettek erről,de annyi minden félét mint betegség felsoroltak és hogyan lehet elkapni,hogy meg sem tudtam jegyezni őket,egy csomó tünetmenteset is elmondtak.túl sok infó volt és valóban felvilágosítás nincs,ahogy a biztonságos sexről sem igazán..
2014. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!