Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs görcsök oldása....

Menstruációs görcsök oldása. Miket ismertek?

Figyelt kérdés
Most jött meg másodjára, és eszméletlen görcseim vannak. Persze, kezdő menstruálóként előfordulhat elvileg ilyesmi, de nagyon kellemetlen, hogy nem tudok emiatt figyelni órákon. Amikor először jött meg, akkor csak utána fájt kicsit, most viszont előtte is voltak görcseim. Kipróbáltam itthon a melegvizes palackot, de suliba nem ülhetek be vele... Valami olcsó, egyszerű ötletetek van?

2014. febr. 22. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Elmondom neked, h sajna nem csak most fogsz gorcsolni, hanem valszeg amíg nem szulsz... Lehet meg utána is.. Vegyél be gorcsoldot (esetleg erosebbet, nekem a Flector vált be). Sajna ezt befolyásolni nem tudjuk, mivel így válik le a vér. Ha az vigasztal én fog.gatlot szedek, de a gorcseim semmit sem csökkentek.. Holott elvileg a gyógyszer ebben is segít. Olvasd utána, elvileg van vmi tornagyakorlat is.. De én a Flectorra szavazok:)
2014. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én anno nospát szedtem, de az sem mindig segített. Aztán rájöttem: nekem nem szabad tejtermékeket fogyasztanom a "havibaj" alatt. Azóta lényegesen kisebb lett a görcseim erőssége. Később azt is olvastam valahol, hogy jó a cickafarkfű tea is a görcsökre. Most úgy csinálom, hogy forralok fél liter vizet, ebben 10 percig áztatok 1 ek. cickafarkfüvet, majd leszűröm, és felöntöm 1 liter vízzel (ergo lesz 1,5 liter teám, ami az ásványvizes palackba pont belefér), és ezt iszom egész nap a piros napokon. Így mostanság nagyon ritkán, és akkor is alig görcsölök, nekem ez a tejtermékmentesség + cickatea kombináció nagyon bevált.

(A vajaskenyér még belefér nálam, de pl. egy kis pohár joghurt már "halálos" mennyiség.)

2014. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!