Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek dokihoz fogamzás...

Holnap megyek dokihoz fogamzásgátlót kérni. Biztos lehetek abban, hogy olyat ír fel, amitől nem lesz nagy étvágyam? Szóval nem hízok meg és nem lesznek egyéb kellemetlen mellékhatásai, mint pl. szőrzet erősödése stb?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert tapasztalatlan vagyok e téren, nem szedtem soha, meg nem is kérdezősködtem. Honnan tudja, hogy nekem melyik lenne a megfelelő?
2014. febr. 27. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt a kenetvétel után fogja tudni megállapítani.

Szerintem tökmindegy, hogy melyiket írja fel, az étvágyadat nem hinném, hogy befolyásolja majd.

2014. febr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez egyéni érzékenység kérdése, előre ezt nem lehet tudni, majd ha szeded, figyeld magadat, milyen hatása van, és ha úgy érzed, hogy az neked nem jó, akkor menj vissza az orvoshoz, elmondod, mit tapasztaltál, és kérhetsz másikfajta fogamzásgátlót. Ma már sokféle van, van aki erre érzékeny, van aki másra.
2014. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

NEM tudja előre SEMMILYEN vizsgálattal, hogy hogyan fogsz reagálni a gyógyszerre. Felír egyet, ha nem válik be, akkor kérsz másikat, ennyi.

Baromság, hogy kenetből meg vérvételből kitalálja, hogy melyiktől nem lesz mellékhatás....

2014. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Általában sehonnan nem tudják, azt írják fel amiért fizet nekik a gyógyszergyártó. Abból először a gyengébbet vagy amit megszoktak, hogy felírnak, mert az vált be a legtöbbször.


Komolyan mondom. Nem érdemes fogamzásgátlót szedni, csak ha komoly egészségügyi okod van rá. pl ciszta, endometriózis, rendszertelen menzesz, durva aknék.


Ha ilyened nincs, akkor majd eztán lesz, mint nekem. Már 100-szor megbántam az egészet.

2014. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyébként bármilyen megoldás érdekelne fogamzásgátlás ügyben, mert nem szeretnék még második babát.

Kedves utolsó, vannak menstruációs gondjaim igazából, annyira rendszertelen volt mindig is, hogy követni se tudtam. Csodálkoztam is, hogy viszonylag könnyen, 3,5 hónap alatt teherbe estem. De még a rendszertelen menzesz annyira nem is zavar, csak ne jöjjön mégegy baba..

2014. febr. 27. 12:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha van már egy babád, akkor a legjobb, ha hurkot rakatsz fel! De tudnod kell, akármilyen fogamzásgátlót használsz (tablettát, vagy mechanikust), esetleg lehetnek mindnek nemkívánatos mellékhatásai. Mindegyikkel ellenőrzésre kell járni. Te döntesz, hogy milyen megoldást választasz.
2014. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Se kentből, se másból nem tudja megállapítani hogy melyik lesz "jó" neked. Egyiket megpróbálja, ha valami probléma lenne, akkor jön a másik, és így tovább.
2014. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha jót akarsz, akkor ne szedj hormonális fogigátlót. Rengeteg kockázata van, amelyekből a súlyosabbak (és nem ritkák egyáltalán!) a trombózis, embólia és bizonyos tumorok gyakoribb előfordulása. Megér ez neked ennyit?

Ha szültél már, akkor van olyan spirál, aminek a minimális hormon tartalma csak méhen belül hat. (IUD) Én ezt választanám, vagy maradnék az óvszernél.

2014. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az orvos nem tudja megállapítani, hogy neked melyik lesz jó. Általában mindegyik egy tablettát preferál, és azt írja fel. Ha nem válik be, akkor javasol másikat.
2014. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!