Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik, ha abbahagyom a...

Mi történik, ha abbahagyom a fogamzásgátlót? Ismét kijönnek a pattanások?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogamzásgátlót szedni, amíg a párommal nem akarunk babát.

Ahogy olvasgattam, nagyon megörültem annak, hogy pattanások kialakulását is akadályozza a fogamzásgátló szedése. Viszont sok "rémtörténetet" is olvastam olyan nők tapasztalatairól, akik abbahagyták a szedést, és ez tette tönkre (ismét) a bőrüket.

Mivel most vagyok 21 éves, várhatóan 25-26 éves koromban szeretném abbahagyni a szedést, félek, hogy akkor jönne ki sok pattanás, ami cseppet se lenne kellemes.

Mit gondoltok, jogos az aggodalmam?

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. febr. 24. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem felesleges most még ezen aggódnod .. Amúgy is egyáltalán nem biztos ,hogy akkor is hajlamos leszel majd a pattanásosodásra . Miért szeretnéd majd abbahagyni ? Lehet addigra párkapcsolatban élsz majd ;-) .
2014. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem abbahagyás után több, mint 1 évig ultrasok, nagy pattanásaim lettek. A hajam állandóan zsíros volt, ráadásul a ciklusom is felborult. Ma már nem szednék semmi pénzért.
2014. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oh. :( Ezt sajnálattal hallom. :(

Olyan drága az óvszer, ezért gondoltam a fogamzásgátlóra, de így... :(

2014. febr. 24. 13:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak óvszer és tabletta létezik .. Ott van pl a Nuvaring hüvelygyűrű ... ismerősöm azt használ és nagyon dicséri !
2014. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem fogamzásgátló szedése előtt nem voltak pattanásaim, viszont alatta voltak. Rendszeresen órási nagyok jöttek ki. Most hogy már nem szedem, nincsenek. Néha egy picike kijön, de olyan nagy durvák, mint régen nem.

Gyógyszer nélkül is teljesen szabályos a ciklusom, napra pontosan megjön. Védekezni máshogy is lehet, úgyhogy én most így gyógyszer nélkül jobban érzem magam :)

Egyébként ha most nincs sok pattanásod, nem hiszem, hogy az abbahagyástól lenne.

Talán annak jön ki, akinek előtte sok volt és a gyógyszertől múlt csak el.

2014. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valamennyi nekem is van. :-)
2014. febr. 24. 14:26
 7/8 anonim válasza:
Nekem olyan sima bőröm volt, mint a babapopsi, még kamaszkoromban sem volt pattanásom, a menstuációm napra pontosan megjött. Aztán 3 évig fogamzásgátlót szedtem, alatta semmi probléma nem volt, de aztán szakítottunk a párommal és abbahagytam a szedését. Az egész homlokom tele lett pattanással, nagyon durvákkal, a mensturációm is hol megjön, hol nem... 2 éve tart ez, 2 bőrgyógyásznál is voltam, endokrinológusnál, hormonvizsgálaton, egy rakás pénzt beleöltem már, és csak most kezd javulni az arcom meg a menstruációm is, de úgy hogy 1 éve már Sotretet szedek a pattanásokra... Minden barátnőmnek valami baja lett utána, és nem ugyanazt szedtük. Nem ajánlom senkinek, védekezésnek jó, nyilván jobb a szex óvszer nélkül és a szedés alatt jobb esetben nincs probléma, de tönkrevág mindent a szervezetben. Ne szedd inkább. Mondom ezt úgy, hogy gyógyszerész vagyok.
2014. febr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért szerintem egyénenként változó ,vagyis szervezettől függ... Én egyszer 5 év után hagytam abba a tabletták szedését ,semmi gond nem volt ,a havi vérzésem is rendesen jelentkezett . (Tudom van ,akinek hónapok kellenek ,hogy a hormonháztartás rendeződjön .)
2014. febr. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!