Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindket nagylabujjam kezdett...

Mindket nagylabujjam kezdett begyuladni (korombenoveses). Kiszedtem a benott kormot, legalabbis remelem, de porul jartam. Mit tehetek a gyuladas ellen?

Figyelt kérdés
2008. júl. 22. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Ajaj én sürgösen orvoshoz fordulnék a helyedben!!!!

Mert,ha még vársz vele meg fogják műteni és az rosszabb lesz!!!!

Remélem azért nem ijesztettelek meg :-)

2008. júl. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ilyen velem is volt és elmentem a sebészetre.Utána a pedikűrösre bíztam a lábomat.

Neked is sebészetre kell menned.Ha csúnyán be van gyulladva akor kapsz érzéstelenítőt és ott a sarokban a körmödbőll egy darabot kivágnak.

2008. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is vannak ilyen problémáim és a legjobb megoldás az ha lézeresen műtteted meg egy magándokinál. Lehet hogy drágább ( 9000 e /körömszél) de legalább nem fog visszanőni a köröm.
2008. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Azt a címet elkérném, ahol lézerrel 9e Ft-ért vállal magándoki körömágyműtétet! Most komolyan érdekel!!!
2008. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor iylen problémám volt, én elmentes a sebészhez, a szadista állat pedig semmi érzéstelenítő nélkül nekilátott az agyonra begyulladt lábujjamhoz...:S Ami úgy nézett ki, hogy sebészollóval felvágott a körömházamig (oldalt) majd megcsavarta, és úgy elkezdte kirángatni a bőrömből a baszott nagy körömdarabot... ekkor voltam 24 éves lány, azt hittem beszarok...
2008. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A doki neve Dr. Sobor György de lehet hogy ma már nem vállal ilyet de fel kell hívni. [link]
2008. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Húúú, szegényem tudom milyen érzés ! Ne is mond, elmesélem nagyvonalakban a sztorim: kezdett érzékeny lenni a köröm a sok hegyesorrú cipőtől..gondoltam szombaton lesz az esküvőm.. kiszedem, nehogy aznapra rosszabb legyen,eddig sosem volt baj..kiáztattam és szépen kiszedtem.Csak, hogy most miért is ne beleszúrhattam, vagy belevághattam a körömágyba és úgy begyulladt, hogy másnap pénteken nem tudtam haza menni a városból (Pesten), ami ugye nem egyszerű egyik ker.ből a másikba.Húztam a lábam, bementem minden boltba, amiben vmi szer lehet rá.Sholl terméket megvettem, egy nappal a nagy nap előtt ! :( Aztán 24 órás dunsztkötést tettem rá. Sós paradicsomot, stb.. egy kicsit enyhült, de sportcipőben mentem aznap reggel a fodrászhoz mert annyira csak az esett jól neki.Phenylbutazon-nal is kentem, és úgy tettem rá vizes kötést.Ez egy gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatású kenőcs.Vény nélkül lehet venni.Nekem mindig van itthon.Szóval a nagy napot vhogy enyhült a fájdalom, még kibírtam, szűk esküvői cipőben, de éjfél felé már mikor átöltöztem és kiléptem a ciőpőből és újra vissza kellett lépnem akkor már sok volt neki :(

Aztán rá egy hétre nem jött helyre...Kerestem egy pedikűröst,de kimondottan gyógypedikűröst, aki ehhez ért.Ő megnézte és azt mondta, hogy vadhús nőtt ki belőle,ezt ő nem tudja kiszedni, ezért a Honvéd korház esti ügyeletére küldött.Először én is lézerrel akartam kimetszetni, be is jelentkeztem egy helyre..ott 15-20.000 Ft lett volna, ha nem több, de ott is a recepciós említette, hogy bőrgyúgyászaton jártam-e már, mert nem biztos hogy ezt lézerezni kell.AZtán a pedikűrös ismerőse épp ügyelt, és szerencsére még el tudtam menni péntek este fél 8-kor...No az volt egy fájdalom, de nagyon aranyosak voltak.Két hölgy, egyik bőrgyógyász, a másik asszisztens, elvonték a figyelmem még egy gézt helyeztek a körmöm és a bőr közé, mert ezek egymást piszkálták, ahogy nő a köröm és ezért fájt egyre jobban.Nem érhette víz egy hétig, vmi Bactroban krémet írt fel mellé, hogy azzal kenjem, az vmi baktériumos, gennykezelő szer volt.Mondjuk szerencsére nem volt gennyes.Vissza kellett volna mennem szerdán, csüt.körül, mert ha kijön a géz,nem tudom visszatenni, vigyáznom kellett rá, mert csak csak ők tudják jól berakni.De ezt az egészet érzéstelenítő nélkül teszik.. :(Ezért haraptam a karom keményen,hogy elviseljem, mikor azt a vadhúst, (ami annyira fájt) megemelték egy vékony fém anyagú kis piszkálószerszámmal.

Szerencsére nem kellett már visszamennem, mert egy két hétre rá kiszáradt a vadhús, és helyrejött az ujjam !Azóta is figyelek, ha kivágom, hogy nehogy megint megsértsem. Megúsztam 20.000 Ft-ot, és nem is kellett ezt lézereztetni..nem volt olyan nagy gond !

Úgyhogy azt ajánlom, vegyél Phenylbutazon 5 %-os krémet (kb.800-900 Ft), és jól kend be este lefekvés előtt,és tegyél rá vizes vattát és tekerd be vmi zacskóval, hogy ne vizezze össze az ágyat.És egész éjjel maradjon rajta...lehúzza a gyulladást...ha csak annyi a gond ! :)

2008. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kecskeméten a Bőrgyógyászaton rendesen megműtik a benőtt körmöt, vagy tizenöt éve csináltattam meg mindkettőt, azóta semmi bajom sincs velük.


Amúgy a lézeres műtét nem tudom milyen, egy ismerősömnek egyszerűen lézerrel kereszt alakban szétvágták a lábujjkörmét, aztán mehetett a kórházba kezeltetni magát.

2008. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az esetek többségében, a láb nagyujján előforduló elváltozás lényege, hogy az öröklötten szélesebb köröm, valamilyen külső kiváltó ok (szűk cipő, helytelen körömvágási szokások, stb.) miatt egyik, vagy egyszerre mindkét oldalon nyomja a környező szöveteket, amire azok gyulladásos reakcióval válaszolnak. Ezt hívjuk "benőtt köröm" tünet együttesnek: fájdalom, pirosság, duzzadás, váladékozás, gyulladásos sarjszövet. A betegség mindig kétoldali, ez még akkor is igaz, ha nem egyszerre jelentkeznek mindkét oldalon a tünetek. Ekkor elvégezhetjük a műtétet csak a tünetes oldalon, de ebben az esetben azonban tudni kell, hogy előbb-utóbb a másik oldalon is jelentkezni fognak a tünetek, ami újabb műtétet jelent. A másik lehetőség, hogy a műtétet egyszerre mindkét oldalon elvégezzük, ebben az esetben egy műtéttel, egy gyógyulási periódussal lehet elérni a végleges megoldást. Ez kizárólag a beteg döntésén múlik, orvosilag mindkét megoldás helyes.


Vizsgálat és konzultáció


A műtétet minden esetben sebész szakorvosi vizsgálat előzi meg. Ezután a beteget tájékoztatjuk a tervezett műtéti beavatkozásról, az érzéstelenítés módjáról, az otthoni kezelésről, valamint a lehetséges szövődményekről. A vizsgálat és a megbeszélés után azonnal, vagy bármely későbbi időpontban is elvégezhető a műtét. Ha el kívánja végeztetni a műtétet, egy "NYILATKOZATOT" kell aláírnia, melyben megbízza a klinikát a beavatkozás elvégzésére. Emellett vállalnia kell az otthoni sebkezelést is.


Vizsgálat és konzultáció díja: 10. 000 HUF

2010. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!