Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy tovább...

Mit csináljak, hogy tovább bírjam pisilés nélkül?

Figyelt kérdés

Mostanában az, hogy pisilnem kell, sok gondot tud okozni.

Még szemptember környékén voltunk Erdélybe. A hazaút egy idején kb. 10 percenként kellett pisilnem, úgy, hogy előtte nem ittam sokat. Pisiltem, és rá 10 percre már azt éreztem, hogy kell, utána pedig azt, hogy nem bírom már, ezért meg kellett állni.

Az iskolában vannak olyan napok, amikor majdnem minden szünetben el kell mennem a wcre, mert azt érzem, hogy pisilnem kell.

Tegnap pedig NAGYON szomjas voltam, ittam is, kicsit sokat, aztán elmentem pisilni, és rá 10 percre már megint úgy kellett pisilnem, hogy alul rendesen nyomott, sőt, kezdtem kicsit rosszul érezni magamat miatta.

Ma is ittam, pisiltem itthon, utána 30 perccel meg már örültem, hogy megint pisilhetek.

Sokszor ha megyek valahova, indulás előtt nem iszom, hogy ne legyen ez...

De mit lehet tenni?

Ez egyre kínosabb helyzetekbe tud engem hozni. Múltkor is vaalmennyire kellett pisilnem, de gondoltam, hogy hazáig kibírom, és végig az járt hazaúton a fejemben, hogy csak még egy kicsit kell bírni.

A tegnapi volt a legrosszabb, ott rendesen nyomott is.:(

Ez orvosi eset, vagy valami más áll a háttérben?

Régen egy napot kibírtam úgy, hogy reggel meg este pisiltem...


2014. márc. 1. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami szervi oka van ennek. Ilyen 10 percenkénti inger egyáltalán nem normális. Orvoshoz menj vele.
2014. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz.
2014. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van hasonló gondom, és főleg akkor ha kocsival utazunk. Én arra jutottam, hogy ez stresszinkontinencia, tehát valami miatt ilyenkor a vesém vízhajtó hatást észlel és iszonyat sok vizet választ ki, akár iszok előtte akár nem. Mert nem csak érzem, hogy kell, hanem sokat is pisilek.

El tudom képzelni, hogy erre lenne valami gyógyszer is, írd meg nekem is légyszi, ha orvoshoz mész és az nyújt számodra megoldást. Kb. mennyit iszol amúgy naponta? Mert az is lehet, hogy a szervezetednek nincs is szüksége annyi vízre. Én nem értek egyet azzal, hogy mindekinek 2-3 litert kell inni naponta, hisz valaki 40 kilós, valaki meg 100. És a vesét szerintem leterheli a túl sok ivás.

2014. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én pontosan így voltam vele mint te. Mielőtt elindultam volna bárhová, akár csak a boltba elmentem pisilni. De még a boltig sem értem el, már úgy éreztem tele van a húgyhólyagom. Volt, hogy olyan kínban voltam, hogy nyilvános wc sem volt a közelben, és már kínlódtam annyira kellett. Végül nő létemre egy bokorba mentem.. Pedig előtte jó ha 2x mentem wc-re


Én elmentem vele orvoshoz. Előbb nőgyógyászhoz, hátha fel vagyok fázva, vagy valami baj van. Semmi baj nem volt. Az orvos nem talált semmi olyat ami a sűrű pisilési ingert kiváltaná.

Így elmentem a körzetihez, hogy teljes kivizsgáláson vegyek részt. Semmi. Az orvos szerint inkább stressz okozhatja, de nem betegség. Végül is ahogy jött a pisilési inger, úgy múlt el. Majdnem 1 évig kínlódtam vele, de már nincs..Szóval ha stresszes vagy akkor nálad is ez lehet a gond.

2014. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennek az okát mindenképpen ki kellene vizsgálni, és azt megszüntetni. Menj orvoshoz minél előbb.
2014. márc. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem akarok rosszat mondani egy pelus minndent megold...
2014. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!