Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért hisznek és bíznak sokan...

Miért hisznek és bíznak sokan jobban az idegenek "diagnózisaiban", amit látatlanban tippel, ahelyett, hogy orvoshoz mennének?

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Azért sokszor vannak hasznos hozzászólások mert sok orvos nincs a helyzet magaslatán.... Multkor is volt egy nö aki 5 éve nem esik teherbe, a nögyógyász csak azt hajtogatta majd jön ha akar az a gyerek. Mivel én is ebben a helyzetben voltam elkezdtünk bezsélgetni és gyanus lett nekem hogy mi lehet az oka, azóta kivizsgáltatta és be is bizonyosodott hogy ez a problémája. A nögyógyász meg semmit nem csinált 5 évig. Még a férjet sme küldte el kivizsgálásra nemhogy a nőt kivizsgáltatta volna. egy hormon sort sem nézetett neki nemhogy a többit.... Sajnos sok ilyen eset van más területen is.
2014. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, ezt elismerem, hogy nem minden orvos alapos, lelkiismeretes, de akkor is sok orvos biztosabbat tud mondani, mint idegen, internetes fórumozók látatlanban. Így csak tippelni lehet, de nem biztos, hogy igaza van annak, aki tippel. Egyébként köszönöm a választ!
2014. márc. 5. 09:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberek nagy része aki itt kérdez valamit csak megerősítésre vágyik. Az életben nagyon sok olyan egészségügyi dolog van ami első látásra ijesztő annak ellenére, hogy nem feltétlenül "halálos betegségről" van szó. Ilyen esetben sokan kérdezősködnek itt és a válaszoktól kicsit megnyugszanak (tipikusan ilyen kérdés az aranyér/végbélrepedés. Hetente kb 10 ilyen kérdés van. Persze rettentően sokkoló amikor az ember azt látja, hogy véres a széklete. Ilyenkor az első ami beugrik, hogy biztos rákos vagyok. Aztán kiderül, hogy többnyire aranyér amin egy egyszerű kenőcs segíthet).

A másik eset, mikor az emberek olyat tapasztalnak amit nem értenek de senkitől nem merik megkérdezni (főleg serdülőkorú fiúk/lányok). Erre is tökéletesen alkalmas a gyk, hisz ezen mindenki átesik.

Ha megfigyeled a legtöbb válaszadó mindig hozzáteszi a válaszához, hogy akár mennyire is jellemzőek a tünetek azért mégis csak az orvos mond biztosat...

2014. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem csak komoly betegséggel kell orvoshoz menni. Minél előbb egy valaki, annál könnyebb segíteni és annál hamarabb gyógyul.
2014. márc. 5. 09:16
 5/8 A kérdező kommentje:
*Minél előbb megy. Bocsánat!
2014. márc. 5. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Pl. a fogorvosok egy jelentős része még ma is úgy tudja hogy a fogászati gócok nem okozhatnak szájüregen kívüli problémákat.


Az ilyesmiket nem árt itt megkérdezni mert vannak olyan dolgok amit a jónép jobban tud a Zorvosnál...

2014. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom azért itt kérdeznek sokan, mert ha azt a választ kapják, hogy többeknek volt hasonló, vagy megegyező panaszuk, és valójában egy banális problémáról van szó, akkor nem vesz ki az ember szabit azért, hogy reggeltől estig egy rendelőben üljön.


Aki meg tényleg ijesztő panaszokat ír, az itt is azt a választ kapja, hogy azonnal orvos.

2014. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
természetesen a megfelelő témában... :)
2014. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!