Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-t és inzulin rezisztenciá...

PCOS-t és inzulin rezisztenciát diagnosztizáltak nálam. Normális ha emiatt késik?

Figyelt kérdés
Az orvosomat kismilliószor kérdeztem már ez ügyben, csak annyit válaszolt hogy az elkövetkezendő másfél évben ha akarnék se lehetek terhes(Ebben azért nem bízom, mert akármikor beindulhat szerintem a petefészek működés).De mivel a barátommal élünk nemi életet, mindig bennem van a félsz. Amíg a kezelések nem mennek le, nem szedhetek fogamzásgátlót, így óvszerrel kell védekeznünk, de abban nem bízom annyira, fordult már elő, hogy kiszakadt. Elvileg a betegség miatt késhet, meg alapjáraton is össze-vissza jön meg. Szerintetek? értelmes válaszolókat kérek. 17/L

2014. márc. 5. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt, hogy másfél évig nem lehetsz terhes, ezt nem tudom honnan vette a dokid. Milyen ciklusaid szoktak lenni? Amúgy vannak még módszerek, ha nem bízol az óvszerben, pl. hőmérőzés.
2014. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt hogy nem lehetek terhes szerintem arra alapozta, hogy nincs peteérés, és hosszú, lassú kezelés során térhet csak magához. Alapjáraton is szabálytalan a ciklusom, még szűz voltam amikor gondolt egyet, és egy hónapig nem is jött meg. Azóta is 1-2 napos csúszástól a 2hétig terjed. De bennem van a félsz, meg a kiszakadó gumi sem tesz jót. Elvileg majd szedhetek fogamzásgátlót, de ki tudja mikor. Hőmérőzés? ezt kifejtenéd?
2014. márc. 5. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Nődokihoz jársz vagy endokrinológushoz? Remélem az utbbihoz. Fog.gátlót pedig szerintem nem kéne szedned és nem kéne a dokinak azt mondania, hogy majd igen.

A hőmérőzésre keress rá, elég ha beírsz ennyit: "hőmérőzés".

2014. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A peteérésednek semmi köze ahhoz, hogy élsz-e nemi életet. A dokid nem tudhatja, mikor jönnek helyre a dolgok, ismerek olyat, aki a hármas kezeléssel 3 hónap után terhes lett, nekem meg kellett hozzá 2 év, vagy több. Fogamzásgátlót szerintem se kéne szedned, még később sem.
2014. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!