Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas éhgyomri cukorérték....

Magas éhgyomri cukorérték. Akkor ez már biztos cukorbetegség?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyszeri mérés, akkor nem biztos, persze az is lényeges, hogy mennyi volt.
2013. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
7,4. Ez nagyon magasnak számít?
2013. nov. 1. 10:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos. Ismételni kell, majd cukor terhelés. Jó lenne mellette nézni az inzulin szintet is, lehet inzulin rezisztencia, amire oda kell figyelni.

Illetve attól függ, hogy mennyire magas?

2013. nov. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most látom ,hogy beírtad.

Magas egy kicsi, de önmagában nem igazán mond semmit. Kellenek a vizsgálatok.

Nem vagy túlsúlyos?

2013. nov. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs rajtam súlyfelesleg.

Terheléses mérésnél ha az normál tartományba esik, akkor az jó? Ha viszont az is magas, akkor egyértelmű h baj van?

Tegnap kaptam meg az eredményt és eléggé megijedtem.

2013. nov. 1. 10:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha terhelésnél jók az értékek, akkor az aktuális cukor betegséget ki lehet zárni.

Azért írtam az inzulin szintet, mert ha a jó vércukor érték mellett viszont ez a hormon magas értéket mutat terhelésnél, akkor az alátámasztja az inzulin rezisztencia meglétét. Ez azt jelenti, hogy a sejtek "érzéketlenné" váltak az inzulinra, de ha hirtelen megemelkedik a szintje akkor még a vérből bejut a a sejtekbe a cukor.

Olvass utána az inzulin rezisztenciának a neten.

De egy mért értékből nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Például, ha tegnap este sok szőlőt ettél akkor ez befolyásolhatja az eredményt vagy bármilyen szénhidrát dús kaját közben meg nincs semmi bajod.

2013. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. nov. 1. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:
7,4 magas éhgyomrinak. De az egészséges embernél is néha-néha előfordulhat. Érdemes néha megismételni.
2013. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A növekedési hormon emeli a vércukorszintet, ahogyan a stressz és a mozgás is. No meg egy mérés nem mérés, mint a tanárom szokta mondani.


Szóval még bármi lehet.

2013. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bízom benne h csak egyszeri, véletlen kiugrás volt. Gondolom majd az orvos elküld további vizsgálatokra.
2013. nov. 1. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!