Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok segíteni a rákszűrés...

Tudnátok segíteni a rákszűrés eredményem értelmezésében? P3-as értékű lett

Figyelt kérdés

A dokiból úgy kellett kicsikarnom két mondatot, de így sem tudtam meg semmit.


Ezek vannak be X-elve:


Egyéb elváltozások

Kóros hámelváltozások

LAPHÁM - atypusos sejtek, nem meghat. ASC

Nem zárható ki H SIL (ASC-H)

HPV

Metaplasia


P3



Az interneten is próbáltam körülnézni, de nem igazán találtam információkat. :(


2014. márc. 6. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, sajnos nem értek hozzá, de szomorúnak tartom, hogy egy orvos alig informál erről, ezt én is tapasztaltam már más betegséggel kapcsolatosan.

Azt javaslom, hogy menj fel a webbeteg.hu oldalra regisztrálj és írd meg ezt a kérdést egy orvosnak . Egyszer én is így kaptam információt egy vérvételem eredményérőll de én még csatoltam is a képet a leletről (adat és név kitakarásával.)

2014. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
P3 = GYULLADÁS áll fent. Daganatos megbetegedés nem zárható ki 100%-ban.
2014. márc. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A méhszájon,amit rákszűréskor vizsgálnak laphám van normál esetben. Kórosan azonban (nálad is) atypusos hengerhámsejtek vannak,amik a méhnyakról "nőnek" rá a méhszájra. Ennek oka lehet gyulladás,de nem zárható ki,hogy rosszindulatú daganatról van szó.
2014. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg több vizsgálatra lesz szükséged,de kérdezd meg az orvosod,kötelessége megfelelően tájékoztatni,mindenre kiterjedően.
2014. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem hívott vissza fél éves kontrollra, akkor sürgősen keress más orvost.
2014. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!