Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-s vagyok, és eltávolítottá...

Csooki Puuding kérdése:

PCO-s vagyok, és eltávolították a jobb petefészkem. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
'8 éves vagyok. Mindkét petefészkem teli volt cisztával, a legnagyobb 7,5 cm-es volt. Volt egy scop-om nemrég, de váratlanul eltávolításra került a jobb oldali petefészkem, a bal oldalt sikeresen megtisztították. Hamarosan megkezdik nálam a pco miatt a kezelést. Mire számítsak? A körülményeket tekintve babára mennyire lesz esélyem?

2014. márc. 7. 11:00
 1/5 A kérdező kommentje:
18 éves, bocsi.
2014. márc. 7. 11:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Sima ciszták avgy policiszták? nem uyganaz. A mai álláspont szerint a policiaztákat nem kell műteni és ha helyre jönnek a hormonok akkor van rendes peteérés és tüszörepedés ezt nem befolyásolják a megglévő policiszták. Van akinek elmulnak van akinek hol vannak hol nincsenek van akinek midnig ott vannak, normál hormon eredméynek mellett is, de van peteérs és ovuláció is. Remélem jó szakemberhez jársz aki nem a policisztákat kezeli hanem a kiváltó okot az inzulin rezisztenciát. A 3-as kezelés mellett 99%-nak lesz természetes uton babája ha más gond nincsen.
2014. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincsen, hogy "policiszták". A poli sokat jelent alapból, ilyen szóösszetétel, hogy "policiszta" meg "policiszták" nincs.

Policisztás petefészek van, ami annyit jelent, hogy a petefészekben sok ciszta található.


Kérdező:

Milyen eredményekből állították fel a PCOS diagnózisát? Mert a PCOS-re nem 7 cm-es ciszták jellemzőek, hanem 4-8 mm-esek. Igazából nem is ciszták, mivel cisztáról 3 cm felett beszélünk, hanem meg nem ért tüszők.

2014. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen bocs a pontatlan fogalmazásért de a sok kis ciszta a meg nem repdt tüszöből van mig a nagy ciszták amik tobb cm-esek akár azok nem ettől lesznek.
2014. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
en is pontatlanul fogalmaztam. meg most allok enrdoklinologia meg ilyen olyan vizsgalatok elott de a mutoorvosom, aki egyben nogyogyaszom is a scop ota, azt mondta, hogy a pco osszes tunete teljesen passzol ra es o igy vakon allitja hogy ez az, de mar beutalt vizsgalatokra. mutet elott volt 7,5 6,5 5,7 3,2 meg 2,4 cm-es cisztam, es az uh-n ezek mellett tobb tucat 5-6 mm-es "foltot" eszleltek.
2014. márc. 7. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!