Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már valakinek dermoid...

Volt már valakinek dermoid cisztája? Mivel jár együtt ennek az eltávolitása laparoszkóppal?

Figyelt kérdés
Találtak nálam, a bal petefészkemen egy 5-6 cm-es dermoid cisztát. A nőgyógyászom azt javasolta, hogy minél előbb jobb megszabadulni tőle, ugyanis ha tovább növekszik súlyos tüneteket okozhat. Néhány esetre lennék kiváncsi, kicsit tartok ettől az egésztől, hiszen még nem voltam műtve soha.

2014. márc. 16. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem rendesen műtötték, kivették a petefészekkel az első terhességem alatt, mert gyerekfej nagyságú volt és nyomta a méhemet. De semmilyen tünetet nem okozott, én nem vettem észre, a terhesség miatt derült csak ki. Ez 22 éve történt, azóta jól vagyok, semmilyen panaszom nem volt, a gyereknek sem lett baja. A laporoszkópos műtét még jobb, sőt terhes sem vagy, így nem kell aggódnod, szerintem 1-2 napot leszel bent és sokkal gyorsabban fog gyógyulni, mint a vágásos műtét. Ne félj tőle.
2014. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia!! Mit történt a műtéteden? Nekem 4 éve rákosnak nézték a dermoid cisztámat és ez miatt kivették az egész petefészkem és utána derült, ki hogy jóindulatú dermoid ciszta. Sajnos ezek ki tudnak újulni így az egyetlen petefészkembe nőtt most 2! Nagyon mérges vagyok az orvosokra, hogy 4 éve ezt tették, mivel azt beszéltük, meg hogy csak akkor veszi ki az egészet ha rákos a ciszta! És nekem 5-4 cm-es volt csak :(
2014. ápr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!