Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hőemelkedés, alhasi fájdalom,...

Hőemelkedés, alhasi fájdalom, hányinger, gyengeség. Lehet petefészekciszta?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja van hőemelkedésem, 37-37, 5, szex közben fáj a bal petefészkem. Úgy általában fáradt vagyok, gyenge. Voltam nődokinál, azt mondta petefészek gyulladás. Beszedtem az antibiotikumot, ez kb. 2 hete volt. Azóta sem szűntek meg a tünetek. UH-ra két hét múlva megyek, csak akkorra van időpont.

Volt esetleg valakinek ilyen?


2014. márc. 17. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A cysta nem okoz lázat,hőemelkedést, a gyulladás igen.
2014. márc. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt cisztám, először nem okozott semmi panaszt. Amikor megnőtt azt onnan vettem észre, hogy fájt a hasam és hőemelkedésem volt. De ez egy semmivel sem összetéveszthető fájdalom. Annyira fájt, hogy fel sem tudtam állni. Szóval neked valószínűleg más lesz. Szerintem nem múlt el a gyulladás, nem hatott a gyógyszer. Lehet, hogy nem szabadott volna még szexelni. Szerintem addig a két hétig, ha nagyon fáj, szedjél fájdalom csillapítót (az általában egy gyulladáscsökkentő is) és a szexet mellőzzétek.
2014. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vészes, inkább szex közben fáj, és néha csakúgy belenyilall. Voltam vérvételen, minden tökéletes, gyulladásra utaló jel nincs, de a doki azt mondta biztos ami biztos, szedjem be az antibiotikumot. Amikor nyomkodott nagyon fájt. De pl. most is érzem hogy kicsit 'hasogat'.
2014. márc. 17. 19:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Hazidoki. (vakbel egyebkent nem bal oldalon van?)

Szerintem olyan helyre kellene elmenned. ahol egy jo szonigrafus csinal uh-ot hubelyit is (korhazakban, rendelointezetekben, de van hogy magannogyogyasz is atkuldik a pacienset "UH"-ra ugyanazon intezeten belul kb. ket szobaval arrébb). Az ilyen szonografusok altalaban sokkal jobbak, mint maguk a dokik, ugyanis ezt tanuljak es joval tobb esetet latnak, mint a dokik, akik meg a napi 40 betegukbol se 40-et ultrahangoznak meg.

Ezen felul ajanlatos lenne rendes hasi UH-ot is kerni. A hazidokit azert irtam, mert ok altalaban belgyogyaszok, es alapbol is tapintasos vizsgalatot a hasfalon keresztul vegeznek (ha pl. vakbel vagy mas szervi problema lenne a kiindulopont).

2014. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A vakbél nem a bal oldalon van. Ha a panaszaid nem szűntek,akkor ne az UH-ra várjál,hanem menjél vissza az orvoshoz!
2014. márc. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek tanulságos: végül magán nődoki lett a megoldás. Nagyon durva petefészek gyulladás, összenövések is vannak. Legjobb, ha nem hagyja az ember annyiban az ilyesmit!
2014. márc. 21. 21:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és a hüvelyi ultrahangon meg kiderült, hogy egy 4cm-s cisztám is van.
2014. márc. 30. 18:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Szegény! halmozod :)

Gyógyulást!

2014. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!