Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogyan védekeztek? 45 éves...

Ti hogyan védekeztek? 45 éves vagyok. Az orvosom megvonta tőlem a tablettát, hogy ebben a korban már ingadozhat a hormonszint. Spirált javasol.

Figyelt kérdés
20 éves korom óta tablettát szedtem. Egyenlőre megszakítással védekezünk, de ez egyikünknek sem jó. A spiráltól idegenkedem, félek tőle mert sok rosszat hallottam róla. Előre is köszönöm a válaszaitokat.
2014. márc. 20. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős korban tényleg nem javasolt a tabletta szedése (elméletileg már 40 fölött). A spiráloknak több fajtája van. Egy egyszerű fém spirál okozhat problémát (bővebb ,hosszabb ideig tartó menzesz,gyulladás,van akinek le is kell venni,de a többségnek nincs gondja vele,viszont ez is olyan,mint annyi más,hogy az ember csak a rosszat hallja meg,pedig az sokkal kevesebb Viszont létezik egy hormon tartalmú spirál,ami nem fémből van,ezért nem is nagyon szokott gyulladást okozni és a vérzést nem,hogy erősebbé,hanem gyengébbé teszi. Nagyon jó ,egy gond van vele: elég drága, 40000 ft körül van. De 5 évig fennmaradhat és,így megéri,olcsóbb,mint a tabletta. Gyógyszert tényleg nem kéne már szedned.
2014. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én elköttettem magam 40 éves koromban. Nem bántam meg.
2014. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz a spiráltól.
2014. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem olyan spirál volt fenn, 46 éves koromban- amikor laborleletek azt mutatták, hogy hamarosan beáll a klimax-amelyben hormon volt, de nem az agyra hatott, hanem a méh nyálkahártyáját vékonyította.

Ennek az a jó mellékhatása volt, hogy attól kezdve nem volt menstruációm, tehát nem jelentkeztek rendszertelen vérzések.

Amikor szintén a laborlelet úgy fél év múlva azt mutatta, hogy már nincs peteérés, akkor levetettem. A klimaxból semmit nem éreztem meg.

2014. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Édesnayámnak is ilyen spirálja volt, be is köszöntött aklimax de neki vannak tünetek. hizott 5 kg-ot és komoly höhullámai vannak. De mitn tudjuk ez alkati kérdés. 5 évig volt fent neki ez a spirál és a levétel után kb 1-2 évvel jöttek a tönetek. A menstruáció kb 3 év után állt le telejsen.
2014. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!