Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért gond, hogy nem voltam...

Miért gond, hogy nem voltam még nőgyógyásznál soha? 32 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Ha pl barátnői társaságban vagy valahol szóba kerül a nőgyógyászat, és kiderül hogy én még nem voltam soha, úgy néznek rám mintha a véres rongyra, mintha legalábbis anyagyilkos lennék vagy nem is tudom, és megvetnek érte. Holott csupán arról van szó, hogy írtózom tőle hogy egy idegen ember odalennt túrkáljon, akkoris, ha neki az a munkája. _Nemsokára férjhez megyek és szeretnénk gyereket is, természetesen jóval előtte elfogok menni egy teljes kivizsgálásra, hogy rendben vagyok e ahhoz hogy problémamentesen tudjak szülni és a gyerek is rendben legyen, de ezt is csak azért mert muszáj. Ha nem lenne muszáj, legszívesebben csak a 9. hónapban mennék.

Normális válaszokat várnék, valaki érvelje meg, miért szánnivaló hogy nem voltam eddig, mert hiába kérdeztem erre választ nem kaptam sose csak flegma fejeket kaptam :(


2009. dec. 16. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséged miatt fontos. Sosem volt rákszűrésed? Felelőtlen vagy, de nem akarlak megbántani. Évente kell rákszűrést csináltatni, de még így sem vagy teljes biztonságban. Amúgy nem meg nem tudom, miért irtózol a dokiktól. Jóformán oda sem néznek, maga a kenetvétel kb. másfél másodperc. Levetkőzni meg felöltözni tovább tart.
2009. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Egyáltalán nem baj. Ha eddig nem volt olyan betegséged ami miatt, akkor miért kellett volna? Az én barátnőm is 32 éves és még nem volt soha.
2009. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, semmilyen rákszűrésem nem volt odalennt :S eddig amugy soha semmilyen panaszom nem volt még, talán kétszer volt folyásom összvissz de canesten kúppal kikúráltam magam.
2009. dec. 16. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Hat szerintem, nem olyan nagy baj foleg ha agorafobiad van toluk!De azert a te erdekedben esedekes lenne!!!!Mivel a rakszures nagyon fontos ,fiatal nok szazai halnak bele a mehnyakrakba! Viszont az nagyon jo,hogy eddig meg nem volt olyan betegseged ami miatt el kellett volna menned Viszont a mehnyakraknak nincsenek tunetei, csak amikor mar kifejlodott ezert is fontos a rakszures!!!!nekem mar kb 10szer volt bajom es csak 21 vagyok:-(altalaban az a gond,hogy raszoktam ulni a wckre,de mar nem teszem azota nincs problemam,na meg a folfazas:-(Hat, rad visszaterve azert szerintem ideje lenne egy vizsgalatnak,foleg,hogy babat is szeretnetek!
2009. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltem az első alkalomtól, hogy vajon mit fog csinálni az orvos, meg egyebek, de utólag gondolva felesleges volt. Mióta megszületett a fiam, azóta ha mennem kell, olyan természetesnek veszem, mintha a körzetihez mennék. 2 perc nincs az egész amit ott matat, és tényleg szinte oda sem néz. Én 19-20 voltam mikor először mentem, és így is cikinek éreztem, hogy nem mentem korábban. A kötelező vizsgálatok miatt tényleg felelőtlen vagy, nem szabadna amiatt játszani az egészségeddel mert szégyenlős vagy meg nem szereted ha vizsgálnak.
2009. dec. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, de ez nagy felelőtlenség a részedről!

Rákszűrésre illik elmenni évente, hisz magadtól honnan is tudhatnád, hogy minden oké??? Ha baj lesz, félő hogy babád sem lehet már!

2009. dec. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igy van ez egy nagy felelőtlenség, attól mert nincs bajod menni kell évente rákszűrésre! ki tudja lehet van vmi baj, méheddel vagy vmi. hogy akarsz igy gyereket vállalni, mert ha van vmi baj, akkor mire megjavulsz leszel 35 és gyerek?? vagy nem is kell??
2009. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!