Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj, hogy még sosem voltam...

Baj, hogy még sosem voltam nőgyógyásznál? Ha nincs semmi bajom, akkor is lehet ebből gond?

Figyelt kérdés
Illetve egyszer, de nem nagyon számít, valamit megnéztek 12 éves koromban (20 éve), azóta nem voltam, mert kellemetlenül érzem magam orvosoknál, különösen nőgyógyásznál érezném úgy. De ha nincs semmi bajom, akkor remélem nem gond?
2010. febr. 19. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ajaj, arról nem tudsz, hogy évente el kell végeztetni a méhnyakrákszűrést, akkor is, ha tünetmentes vagy??
2010. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem, nem tudtam. nem hinném, hogy lenne, de évente? akkor kihagytam egy párat. de még jól vagyok.:) vérképen ilyesmin ez nem látszik, mert azért időnként vagyok normál dokinál általános vizsgálaton és ott vért is vesz. nagyon nem akarnék nőgyógyázhoz menni.
2010. febr. 19. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Ezt semmi más vizsgálat nem mutatja ki, ráadásul sokáig tünetmentes. De nem is értem, egy nőnek alap dolog az időnkénti nőgyógyászati vizsgálat.
2010. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sokáig? most azért kicsit megijedtem. tudom, hogy általában járnak dokihoz a nők, de én nem bírom rávenni magam, eddig szükség se volt rá, de ez a méhnyak dolog most zavar.
2010. febr. 19. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Hidd el elég csak egyszer rávenned magad, és utána már könnyen menni fog. Gondolj arra, hogy a te egészséged sokkal fontosabb annál, minthogy holmi nődokiktól tartson az ember. Én is kellemetlennek találtam a nőgyogyós vizsgálatot, de sajnos muszáj. Mert a méhnyakrák nem csinál panaszokat, ellenben ha idejében kiszűrik, gyógyítható. Szóval hidd el megéri.

Szóval tessék még ebben a hónapban elmenni egy rendelésre.

2010. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

..szóval, ha jól számolom, akkor már 32 éves vagy. És még nem voltál soha nőgyógyásznál?! Ez nagyon durva! Ettől aztán tényleg nem kell félni, mert egyáltalán nem fáj. Az meg hogy kellemetlen maga a szituáció...hát egy évben egyszer ki lehet bírni. De ha valami bajod van és kórházba kerülsz, az viszont nagyon kellemetlen lesz, mert boldog-boldogtalan matatni fog benned. szóval ha semmi bajod, akkor is irány a nődokihoz!!! Mi lesz veled, ha terhes leszel? Az elején havonta, a végén meg már naponta kell menni! És ha még szeretnél gyereket, akkor azért is érdemes végre látogatást tenned a dokinál, mert 35 év felett már a gyerekvállalás is rizikós...

"Kedvcsinálónak" nézd meg ezt a videót: [link]

ennyi lesz az egész.

2010. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. én 22 vagyok és csak 3 éve kedztem el rendszeresen járni vizsgálatokra. Nincs mitol félned, mégcsak nem is kellemetlen...:D
2010. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!