Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet a fogamzásgátló ezeknek...

Lehet a fogamzásgátló ezeknek a bajoknak az oka és ha igen, akkor abbahagyása után milyen mellékhatásokat várhatok?

Figyelt kérdés

4 éve szedek foggátlót. Először Sensonette75-öt, aztán néhány hónapja Lyndinettet. Elvileg a két foggátló hatóanyaga ugyanaz, nekem mégis gyakoribbá váltak azok a tünetek, amik ritkábban ugyan, de a Sensonette alatt is megfigyelhetőek voltak.

A tüneteim eleinte csak néha petefészekgyulladás, hüvelygomba, de mióta váltottam szinte havonta jelentkezett hüvelygomba, pedig nem közösültem, nem voltam uszodába, nem adtam rá semmi okot neki, hogy előjöjjön. Aztán az elmúlt két hónapban bűzös, zöldes sárga folyásom volt, ami borzasztóan zavart, mert naponta ezerszer kellett cserélnem a tisztasági betétet, hogy a körülöttem lévők ne érezzék. A dokim azt mondta, hogy háát lehet, hogy a bogyótól van, de lehet, hogy összeszedtem valamit, irrigálást és antibiotikumot javasolt.

Antibiot nem szedtem be, mert nem szedhetem be, az irrigálástól jobb lett, de csak ideig óráig.

Most eldöntöttem, hogy abbahagyom a gyógyszert. Ezért is érdekelne két dolog:

1. volt más is akinek hasonló tüneteket okozott a gyógyszer?

2. milyen mellékhatásokra számíthatok a tabi letevése után?

Bocsi a hosszú magyarázatért.


2014. márc. 24. 08:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Detto ugyanez, és aknés is lett mellette az arcom. 3 hónapig küszködtem petefészekgyulladással, hüvelygombával és csak a 4. antibiotikum kúra segített. Nekem is azt mondta a doki, hogy lehet a fogamzásgátló hatása. Le is álltam vele 7 hónapja, alig jön meg azóta, pedig nekem mindig rendszeres volt és rég nem vagyok már tinilány.
2014. ápr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!