Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet-e probléma a felfázás?

Lehet-e probléma a felfázás?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy 16 éves vagyok és 11 éve küszködöm felfázással évente úgy 3-6 alkalommal. Kis koromban állandó jelleggel 4 keresztes genny volt a vizeletemben, folyton véreset pisiltem, fájt vagy nem tudtam visszatartani. Mára ezek enyhültek, csak vizelési ingereim vannak, és ha elmegyek wcre csak cseppek jönnek, de ahogy a vizeletem csepeg úgy folyik a könnyem is közben, mert elviselhetetlenül fáj. És lehet +40 fok vagy -15 fok vagy +25,akkor is felfázok, elég egy padra leülnöm nyáron 6 percre.

Az lenne a kérdésem, hogy ez pl. ha majd 10-12 év múlva szeretnék gyereket, akkor lehet-e gond a teherbeeséssel?

A felfázás ki hat a menstruációra? Késhet tőle?

Hogyan lehet ezt kezelni vagy esetleg megszüntetni?



2014. márc. 26. 09:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Felfázásból akkor lehet baj, ha nem kezelik, vagy félrekezelik.
2014. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tenyésztéssel megtalálták, milyen baktérium okozza?

E. coli ellen jó a D-mannóz, megelőzésre is (tapasztalat), és megspórolja az antibiotikum kúrát. De csak E.colira hat, tehát ha másféle baktérium okozza, ahhoz sajnos csak az antibiotikum a jó.

Másik dolog: édesanyámnak van hasonló problémája, neki részben a renyhe simaizmok okozzák, ezért már pár éve szed egy simaizomműködést fokozó gyógyszert, ami segíti a hólyagja teljes ürülését (a pangó vizelet könnyebben vezet fertőződéshez).

Nem tudom, hogy a teherbeeséssel konkrétan milyen viszonyban áll ez a probléma, de terhességkor nagyon is fontos, mivel egy felszálló húgyúti fertőzés árthat végül a magzatnak is, és gondolom, az antibiotikumos kezelés sem tesz jót olyankor.

2014. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!