Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida gomba nőgyógyászati...

Candida gomba nőgyógyászati vizsgálaton kiderül, ha van?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt, amikor nem vette észre a doki (előtte túró szerű váladék jött belőlem), mert lezuhanyoztam.


A cyto vizsgálat eredménye meg gyulladást állapított meg. Nálunk az volt, hogyha találtak valami bajt, levélben értesítettek. Én meg abba a tudatba voltam, hogy nem jött levél a dokitól, nincs baj. Mentem vissza gyógyszert iratni akkor mondta a doki (kb 3 hónappal később) hogy nem lett kezelve a gyulladás...

2014. márc. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az szép...

Nekem még valaki azt is mondta, hogy ezt külön kell kérni, hogy küldjék el tenyésztésre a hüvelyváladékból vett mintát, mert ,ha csak általános rákszűrésre megyek, meg se vizsgál olyan téren...

2014. márc. 26. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Sima, kézi vizsgálaton nem derül ki. Azt láthatja az orvos, hogy van folyás, ami kóros vagy a nemi szerv külső állapotán láthatja, hogy van ott gyulladás, de ahhoz, hogy az orvos pontosan meg tudja mondani, hogy mi okozza az adott gyulladt felszínt, vagy a folyást, illetve ha kórokozó okozza, akkor milyen az adott kórokozó (mert nem csak gomba létezik és gombából sem csak a candida gomba), ahhoz külön kórokozóra készített tenyésztéses vizsgálat kell.

Nálunk egy sima rákszűrésnél is meg szokták nézi a mintát kórokozóra, gyulladásra is, de nem mindenhol.

Így ha felmerül benned, hogy esetleg vannak olyan tüneteid, amik fertőzésre utalhatnak, akkor el kell menni és külön tenyésztéses vizsgálatot csináltatni.

2014. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ma megyek, szóval külön ,ha kérem, hogy olyan téren is vizsgáljon meg, akkor megteszi?

Candidára gyanakszom , igaz folyást nem vettem észre, de volt egy idő,hogy sárgásabb volt a kelleténél...

Viszont elég sok olyan tünetem van,ami a candidára jellemző. Ezért szeretnék biztosra menni...

2014. márc. 26. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

A sárgásabb folyás éppen nem candida gombára utal, hanem alapból nem is gombára, hanem baktériumra utal.

A gombás fertőzésnél inkább bő, fehér vagy éppen túrós, darabos folyás jellemző.

És más kórokozóknál is előfordulnak olyan tünetek, amik éppen a gombás fertőzésnél is. Tehát viszketést is tud más kórokozó is okozni, nem csak gomba. Vagy égő, csípő érzést is tud okozni más is, nem csak gomba.

Éppen ezért nem értek egyet sokszor az itteni Canestent ajánló emberekkel, akik ész nélkül ezt ajánlgatják mindenkinek, mert fogalmuk sincs, hogy mennyi fajta kórokozó van még a candida gombán is. És még egy orvos sem tudja tenyésztés nélkül megmondani a pontos kórokozót, pláne nem a számukat, akkor még egy itteni ember.:)

És ha mész orvoshoz, akkor mond el a tüneteidet, hogy mi a problémád és ha ő alapból nem csinál tenyésztést, mármint csak hasra ütésre akarna kezelni, akkor pedig szólj, hogy te biztosra akarsz menni, így csináljon tenyésztést is.

Amúgy az, hogy néha sárgásabb a folyás, még az sem feltétlenül fertőzés, nekem is szokott olyan lenni, általában, ha megszárad. De ha más tüneteid is vannak, akkor természetesen utalhat arra és mindenképpen fontos az orvosi vizsgálat.

2014. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!
2014. márc. 26. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!