Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőknél hogy néz ki az urológia...

Nőknél hogy néz ki az urológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés
Bűzös vizelet miatt szeretnék elmenni. Ez is vetkőzős sztori, vagy csak anamnézis/ tenyésztés/UH?

2014. márc. 27. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bűzös a vizeleted, akkor szerintem háziorvoshoz menj, ő elküld vizsgálatokra. Egyébként nekem hasi ultrahangot csináltak az urológián és vizeletet kellett leadni, ebből pár napon belül megcsinálták a bakterológiai vizsgálatot.
2014. márc. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer voltam felfázás miatt, kérdezgetett néhányat és ultrahangot csinált (nem kellett levetkőzni, max. egy kicsit meglazítani a nadrágot és a felsőt feljebb húzni, hogy a vesékhez hozzáférjen.
2014. márc. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha más panaszod nincs, akkor a bűzös vizelet nemcsak urológiai betegség lehet, de lehet attól is ha túl kevés folyadékot iszol, bizonyos ételektől, vitaminkészítményektől is.
2014. márc. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pisit kell adni és ultrahanggal megvizsgál. Lehet, hogy az ultrahangot nálad kihagyja, nem lenne értelme.
2014. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vetkőzés csak a katételezéskor van.
2014. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vizeletet kell adni, és megtapogat, ütöget esetleg kicsit lejjebb kell tolnod a bugyit kb a szörzet magasságáig.

Ennyi az egész. Esetleg hasi UH, de meztelenkedés csak a katéternél van.

2014. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell vetkőznöd, hacsak nem katéteres vizelet vételre mész. Akkor ágyra fekvés, nadrág, bugyi letol bokáig, térdeket szét és kb 2 perc az egész. Nem kellemes, de kibirható.
2014. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!