Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bezavarhatta a hormonháztartás...

Bezavarhatta a hormonháztartásomat?

Figyelt kérdés
7. éve szedek fogamzásgátlót, kisebb-nagyobb megszakításokkal, azt olvastam, hogy az ajánlott. Tavaly elöött hagytam ki szeptembertööl, tavaly februárig (vagyis 5 hónapot), azóta rendszeresen szedtem, viszont múlt hónapban 1 héttel késööbb kezdtem el szedni. Szombaton vettem be az utolsó szemet, vagyis már elvileg megkellett volna jönnie, de még semmi. Tegnap reggel óta "érzem a hasamat", de semmi vérzés. Mi a véleményetek?

2014. ápr. 4. 11:20
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

Az a véleményem, hogy a foagmzásgátlót ne az olvasottak alapján, hanem a nőgyógyászoddal történt megbeszélés alapján szedjed. Gondolom minimum évente találkozol vele, amikor rákszűrésre mész.

Ha össze-vissza szeded "múlt hónapban 1 héttel késööbb kezdtem el szedni", akkor igen, az bezavarja a hormonháztartásodat. Hiszen azért szeded.

2014. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az a véleményem, hogy nem lehet 1 hét helyett 2-t kihagyni. Ha közben volt szex, akkor nagy eséllyel terhes vagy. Csinálj egy tesztet és imádkozz. Ha nem vagy terhes, akkor meg szedd normálisan a tablettát, és ha a következő szünetben sem jön meg, akkor menj dokihoz.
2014. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csodás... Nagyon remélem, hogy nem vagyok terhes. Olyan régóta szedem, hogy benne van már a szervezetemben szerintem, nemhiába mondják, hogy gyermekvállalás elöött fél/1 évig elötte már abba kell hagyni.
2014. ápr. 4. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
igen ez bezavarhatott hogy 1 héttel késöbb kezdted és igy nem is véd. ha kihagysz több hónapot ki kell ahgyni legalább, ez a legrosszabb amit tehettél hogy egy héttel késöbb kezdted el. Ez nem járták komoly hormon problémát okozhat. ez nem egy vitamin amit hol beszedek hol nem.
2014. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

" viszont múlt hónapban 1 héttel késööbb kezdtem el szedni"


Ez gyakorlatilag annyit jelent, hogy abban a hónapban nem véd a tabletta - olyat nem lehet, hogy egy hetet csak úgy kihagysz.

Jó eséllyel akár terhes is lehetsz. De eleve hormonkészítményeket nem szabad összevissza szedni, hanem szigorúan elöírás szerint.


Mellesleg a mai fogamzásgátlóknál kimonodottan NEM javasolt szüneteket tartani, mert a hormon megvonása is átállást jelent, meg utána a megint visszaszokás is. Ezért amíg valaki nem akar gyereket, addig az elöírásnak megfelelöen 21 + 7 napos rendszerben kell, hogy szedje a tablettát ahhoz, hogy védett legyen.

2014. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" Olyan régóta szedem, hogy benne van már a szervezetemben szerintem, nemhiába mondják, hogy gyermekvállalás elöött fél/1 évig elötte már abba kell hagyni."


Persze, és ezért fordulhat elö, hogy valaki EGY tabletta kihagyása miatt lehet terhes.


Ezt az idöt nem azért javasolják, mert addig még hat a fogamzásgátlás, hanem hogy a szervezet saját renszere visszaálljon. De ettöl még akár az elsö napon terhes lehetsz, amikor nem szedted be az esedékes tablettát.

2014. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Baromi jó... Ég a fejem, jó nagy hülye voltam... Veszek tesztet. Esetleg volt valaki, aki hasonló szituban volt? Még megjöhet? Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 4. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak paráztatni (talán azóta megvan a teszt eredménye is), de nekem azt mondta a dokim, hogy az első héten kihagyott tabletták esetében nagyobb az esély a terhességre, mintha egyáltalán nem szednék tablettát, mert az eddig meg nem érett peték hirtelen megérnek.


És a fél év kihagyást sem azért javasolják a terhesség alatt, mert nem eshetsz teherbe, hanem azért, mert eshetsz, és a benned maradt hormon nem feltétlenül tesz jót a gyereknek (bár elvileg nem árt, mert még a tabi mellett becsúszott babákat sem kell elvetetni). De jobb az óvatosság.

És egyes orvosok szerint néha a tabi után közvetlenül nagyobb eséllyel lehet teherbe esni, mint a 3 hónapos kihagyás után.


Azért ha gondolod, írd meg, mi lett a teszttel.

Remélem, megúszod.

2.

2014. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem usztam meg, utolso, koszi a normalis valaszt! :) 5 hetes terhes vagyok, sokat beszelgetek rola a parommal, valoszinu megtartom a babat! :)
2014. ápr. 11. 18:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Upsz... köszi, hogy megírtad. Bár ha jól értem, akkor lehet gratulálni, mert örültök neki. :)
2014. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!