Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum kúrát tartottam...

Antibiotikum kúrát tartottam a ciklusom közepén, Ciprinolt szedtem egy héten át (hatóanyaga: ciprofloxamin) és most pedig késik a mensesem. Lehet baja a babának ettől?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom. A gyógyszeren feltüntették, hogy terhes nőknek ellenjavallott. Nem terveztünk babát, spermiciddel védekezünk. Pár napja késik a ciklusom (ez nem jellemző) ezért aggódom. Ha teherbe esnék, megtartanám. Mit lehet tudni a szer okozta hatásokról? Egyáltalán hathat ez már rá? ha jól számolom, mostanában volt még csak a beágyazódás. Mit szedjek, hogy kiküszöböljem az esetleges gyógyszer okozta mellékhatásokat? Köszönöm a tanácsokat.

2014. ápr. 13. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Az első héten még nincs közvetlen kapcsolat az anya és a zigóta között, így nem valószínű, hogy ebből bármi gond lehetne, de azért nem ártana megkérdezni egy orvost.

A spermicid meg nem éppen a legbiztosabb védekezés.

2014. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

De egyébként sem ártalmas gyógyszer.

"Terhesség

A terhes nők ciprofloxacin-kezelésére vonatkozó adatok alapján a ciprofloxacin nem okoz malformációt vagy foetalis/neonatalis toxicitást. Állatokon végzett vizsgálatok során nem találtak közvetlen vagy közvetett káros hatást a reprodukciós toxicitás tekintetében. Kinolon-hatásnak kitett fiatal állatokban és magzatokban az éretlen porcot érintő hatásokat figyeltek meg, ezért nem zárható ki, hogy a gyógyszer az éretlen emberi szervezet/magzat ízületi porcának károsodását okozhatja (lásd 5.3 pont).

Ezért óvatosságból inkább kerülendő a ciprofloxacin terhesség alatt történő alkalmazása."

2014. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!