Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éves vagyok és még nem...

20 éves vagyok és még nem voltam nőgyógyásznál. Nincs panaszom, még szűz vagyok de anyukámmal beszélgettünk róla, hogy ideje lenne elmenni nőgyógyászhoz. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

bizony, ideje lenne

rákszűrést kellene csináltatni, meg egy általános vizsgálat is jó lenne, mondd meg nyugodtan a dokinak, hogy szűz vagy

évente egyszer el kell menni rákszűrésre, ez ugyanolyan, mint a fogorvos, őt is meglátogatjuk évente egyszer, akkor is ,ha semmi panaszunk nincs

2014. ápr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem felesleges, amíg én szűz voltam, még panasszal sem igen vizsgált meg, amikor csak lehetett, elkerülte a manuális vizsgálatot és csak UH-t csinált. rákszűrést sem csinált, pedig 20 fölött vesztettem el én is a szüzességem. És nem béna orvoshoz járok.
2014. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha nincs panaszod, akkor talán még korai.

A protokoll szerint 23,24 évesen illik először szűrésre menni, vagy a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel.

2014. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha szűz vagy, akkor még van 3-4 éved.

Ha minden rendben, akkor ráérős a dolog még.

2014. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell, ha semmi panaszod! Akkor tényleg nem lesz semmi. De 1-2 év múlva menj el.
2014. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Én is hasonló cipőben voltam. Én 28 éves koromig szűz voltam, és semmi panaszom nem volt. Végül csak azután mentem el fél évvel kb., hogy elvesztettem a szüzességem. Így se volt semmi panaszom, de gondoltam, itt az ideje. És jó is, hogy elmentem, mert a panaszmentesség ellenére is találtak némi probléma (mióma gyanúja).


Nem riogatni akarlak, csak elmeséltem a saját történetemet. Szerintem úgy 2-3 év múlva menj el azért akkor is, ha még mindig szűz leszel.

2014. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. máj. 25. 21:41
 8/8 anonim ***** válasza:
én 19 évesen vesztettem el, és kb 23 évesen mentem nőgyógyászhoz. Nem volt semmi bajom.
2014. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!