Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett sokat...

Fogamzásgátló mellett sokat fáj a fejem. (Most kezdtem 1-2 hete) hagyjam abba vagy meg kell szokni?

Figyelt kérdés
Pont azert is kezdtem szedni mert nagyon rosszul vagyok amikor megjön. Erre most már folyton rosszul vagyok mióta szedem

#menstruáció #fejfájás #Fogamzásgáltló
2014. ápr. 15. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg abba kell hagynod. Sajnos az ösztrogén okozhat fejfájást annak,aki hajlamos rá és érproblémákat (visszér,thrombózis,agyi érszűkület). Aminek komoly következményei lehetnek. Ciklus közben azonban ne hagy abba,mert ez vérzészavart okozhat,a megkezdett levelet szedd végig és közben jelentkezz be a nőgyógyászhoz,hogy megbeszéljétek mit lehet tenni.
2014. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első fajta fogamzásgátlóról három hetente nagyon erős migrénem volt. Emellett sokszor hasi fájdalmak is jelentkeztek, fáradt voltam, ingerlékenyen. Igaz, a menstruációs görcsök nagyon szépen elmúltak de úgy döntöttem, beszélek a nőgyógyászati ezzel kapcsolatban. Egyből mondta, hogy hagyjam abba - egy másik gyógyszert írt fel. Váltottam, azóta szerencsére egyik tünet sem jelentkezett, egyetlen egyszer sem volt migrénem, aminek nagyon örülök. Bár a görcsök visszatértek (úgy látszik ez a fajta nekem erre nem használ), annyit kibírok (: Javaslom, te is keresd fel a nőgyógyászodat, biztos segíteni fog.
2014. ápr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 15. 09:03
 4/8 anonim válasza:
Szia! Nekem is igy volt es most szedtem be az elso levelet! Es en is most kezdtem! Hozza kell szoknia a szervezetednek! Nekem mar semmi gond nics vele! Voltam dokinal es azt mondta h az elsonel ez termeszetes! Es most mar tokeletes!
2014. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3.! Örülök,hogy már semmi gondod nincsen,de az enyhe túlzás,hogy ez természetes. Arra figyeljetek oda,ha nagyon erős, látászavarokkal, hányingerrel, hányással, végtaggyengeséggel jár, a tablettaszedést abba kell hagyni és neurológiai kivizsgálás indokolt. Az ok: a migrénes fejfájás vagy a migrénes fejfájás súlyosbodása fenyegető agyér-katasztrófa (stroke) hírnöke lehet.
2014. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azóta barnázás is van, sőt tegnap óta mint amikor kicsit megvan. Mindezt a hónap közepén, ma vagyok a 15. napon. Dokihoz jövő szerdán tudok menni. Vagyis ha felvennék a telefont..
2014. ápr. 17. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból már mindegy,hogy nem hagyhatod abba "levél" közben a gyógyszert,ezt most már végig kell szedni. Közben pedig csak felveszik a telefont :)
2014. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-és vagyok

Barnázás nekem is volt a legelső hónapban - a szervezetednek hozzá kell szoknia a gyógyszerhez, ez első hónapban természetes. Viszont én nem gondolom, hogy a fejfájás is ebbe a kategóriába tartozik, mint már ahogy előttem írták, komolyabb bajnak is az előjele lehet - persze, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Ha nem szűnik a fejfájás, minél előbb látogasd meg a nőgyógyászodat.

2014. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!