Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati rákszűrés,...

Első nőgyógyászati rákszűrés, ha lett volna bajom, mondta volna?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és most voltam csak először rákszűrésen, mivel nem volt semmi problémám, meg nemi életet sem élek, csak 2 hónapja. Szóval nem voltam se nőgyógyásznál, se sehol. Ma viszont elmentem a helyi sztk-ba, ahol az onkológián csinálnak rákszűrést. Gondoltam ott egy hölgy vizsgálna meg, bár igaz, hogy 80 éves nagyjából, de valaha nőgyógyász volt. Elég halkan beszélt, de azt mondta, hogy elvileg a méhszájam rendben van, a citológiai eredmény majd 3-4 hét múlva várható.


Az utolsó menstruációm első napja 13.-án volt. Ő pedig mikor vizsgált, akkor megkérdezte, hogy volt elmaradt vérzésem, mert hogy lát valamit, meg hogy volt-e folyásom. Bár én ilyen problémákat nem észleltem eddig. Lehetséges, hogy ebből az utolsó vérzésből maradt ott valami? (6-7 napos a ciklusom) Valamint ha megkérdezi, hogy van-e folyásom, akkor lehetséges, hogy látott valamit? Vagy ez csak általános kérdés?


Ugye még sohasem voltam egyéb nőgyógyásznál. Szerintetek elég volt itt ez a rákszűrés, mondván, hogy bár öreg, de akkor is látott egy volt nőgyógyász, vagy annak ellenére, hogy nincsenek panaszaim, nézessem meg magam egy rendes nőgyógyásszal?


Köszönöm a válaszaitokat!


2014. ápr. 22. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Abszolút a rendes nőgyógyászra szavazok. 50-60 év eltelt azóta, mióta az a hölgy az egyetemen tanult. Ezzel nem azt mondom, hogy feltétlenül hülye, hanem hogy több szem többet lát, ráadásul bizonytalanság esetén amúgy is jó ötlet több orvos véleményét kikérni. Az sem biztos, közel sem, hogy egy onkológiai nőgyógyászati rendelő úgy van felszerelve, mint egy rendes nőgyógyászati rendelő...
2014. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Én is úgy döntöttem, hogy keresek valaki "frissebbet"...
2014. ápr. 22. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Én semmi képpen se izgulnék a helyedben, mert egyrészt folyása minden nőnek van, ugyebár ez a fehérfolyás, csak van akinek szinte semmi, a másiknak esetleg annyi hogy tisztasági nélkül nem is tud meglenni, de e z is normális, a citológia pedig elég objektív dolog, amihez a mintát már sok helyen az ápoló veszi le és nem az orvos, a kiértékelését pedig "szakműhelyben" végzik.
2014. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel egyébként sincs bajod, ezért nem gondolnél most újabb vizitre, de majd későbbre keresnék egy "perspektívikusabbat".
2014. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Úgyis visszamegyek az eredményért, ott majd úgyis elválik, hogy találtak-e valamit, vagy pedig "tiszta" vagyok. Egyébként hány éves kortól kötelezően ajánlott a szűrés?

2014. ápr. 23. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:

A nemi élet megkezdésétől kezdve, vagy max 23 éves kortól.

Tehát te jól tetted, hogy már voltál.

2014. ápr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

'Szakműhely" :D

Tehát laborban


Szerintem ràér 1 év múlva váltanod orvost.

2014. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kötelezően"! ajánlott?


23 éves kortól javasolt ha szüz vagy, vagy a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel.

2014. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!