Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Augmentin + Klion? Viszkethete...

Augmentin + Klion? Viszkethetek ezektől 'ott lent'?

Figyelt kérdés

Kórházban voltam, 5 napig kaptam napi 3x200 mg Augmentint, 4 napig pedig 3x250 mg Kliont, mindkettőt vénásan.

Kaptam augmentit duo-t, napi 2x1, és klion-t, napi 3x1 1 hétig.

Még 6 nap van vissza, de tegnap óta érzem, hogy viszketek ott lent. Annyira nem vészes, csak kicsit kellemetlen.


Mit csináljak? Ez az antibiotikumoktól lehet?



2014. ápr. 24. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen, az antibiotikum hatása lehet, hogy gombád lesz.

Fordulj nőgyógyászhoz, a recept nélküli cuccok (Canesten és társai) ezen nem segítenek.

Várnod nem érdemes, mert ha abbahagyod az antibiotikum, a gomba akkor sem múlik el.

Viszont a viszketés rosszabb lesz, 1-2 nap és fájni is fog.

+ A gyulladás tovább is terjedhet a méhedre és a petefészkekre.


Ha kapsz rá normális gyógyszert, akkor viszont jól gyógyítható.

2014. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hüvelygombám lett antibiotikumtól ,de nálam hatásos volt a Canesten . Javaslom a Normaflore-t ,már antibiotikum kezeléssel egyidejűleg szedhető és elkerülhetőek ezek a kellemetlenségek .
2014. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És még nem vagyok késésben a szedésével? :D

Mármint ugye az antibiotikumokat már szedem egy ideje..

2014. ápr. 24. 10:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdheted . Ártani nem fogsz vele,az tuti ! : [link]
2014. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
*2000 mg augmentint kaptam, nem 200-at, elgépeltem
2014. ápr. 24. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kellett már ilyen nagy dózisban augmentin .. ne csodálkozz a hüvelygombán :S .. kezdd el szedni a Normaflore-t .
2014. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azon sem csodálkoznék, ha a Kliontól viszketnél. Én is így voltam, csak én hüvelytablettát kellett volna használjak, de pokoli volt, úgyhogy nem használtam.
2014. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor majd mondom anyunak, hogy hozzon normaflore-t. És attól el fog múlni a viszketés, vagy hüvelykúp is kéne? Egyelőre elég a normaflore? És a probiotikumot a két antibiotikummal együtt kell bevenni?


Pfff pedig örültem, hogy az eredeti bajomból kezdek már kicsit kijönni, erre még ez is:S

2014. ápr. 24. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A Normaflore a GYOMORRA HAT, azt védi az antibiotikumtól. Semmilyen módon nem kerül át a hüvelybe, nincs rá hatása. (Ha lenne, akkor nem hüvelytablettával kínoznák a nőket, hanem le lehetne nyelni.)

Nyugodtan szedheted bármikor, de a viszketés NEM fog tőle elmúlni. (A betegtájékoztatón rajta lesz, hogy mikor kell bevenni az antibiotikumhoz képest.)

1.

2014. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a Normaflore a gyomor-és bélrendszerre hat. A hüvelybe nekem tejsavas kúpot írt a doki. Nem tudom lehet e recept nélkül kapni, de hasonlót biztos.
2014. ápr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!