Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csokoládéciszta felszívódhat...

Csokoládéciszta felszívódhat magától?

Figyelt kérdés

Januárban diagnosztizálták, azóta megértem pár menzeszt, semmi iszonyatos görcsölés, nagyjából időre jött, addig tartott, amíg máskor szokott. viszont a hüvelyi UH januártól mindig fájt, és műtét előtt már "kívülről" is éreztem a cisztámat, nyomásérzékeny volt, és sűrűbben bele-belenyilallt a fájdalom.


Hüvelyi UH-n folyamatosan figyelték, több nődoki is, úgy tűnt, növekszik. Meg is műtöttek vele, de a zárójelentésben kb. 3 cm-es endometriozis (vagy endometrióma??)volt leírva, a sebész, miután félkómásan az ágyban felébredtem műtétet követően, csokoládécisztát és endometriózist emlegetett, majd később mondta, hogy többségében (alvadt) vért és méhnyálkahártyát tartalmazott.


Kérdésem: csokoládécisztát mindig műtik-e, akármekkora méretű (tudom, hogy a mostaninál már mindegy, a későbbi eshetőségek miatt kérdem)? Csak mert tudtommal bizonyos méret alatt nem szükséges műteni, de sokat számít, hogy milyen jellegű az a ciszta (tumormarkernél CA 125 meg volt emelkedve). Csokoládéciszta műtétet követően jelentkezett-e bármelyikőtöknél jobb bordaív alatti fájdalom, amely kisugárzott a jobb vállba és lapockába?

Kórházi ágyi elfekvés miatt, a nem evés miatt, az altató hatására kialakulhat-e ilyesmi, vagy ez egyértelműen epe vagy májgond lehet?


Endometriózist meg lehet-e valahogy szüntetni étrendváltoztatással, sporttal?


Prolaktin szint emelkedettsége okozhat-e endometiózist vagy cisztát?


Bocs, ha keverem a dolgokat, csak jelenleg ezekkel vannak / voltak panaszaim, talán van összefüggés közöttük...



2014. ápr. 24. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy feltetted a kérdést, mert ez engem is érdekelne.. Sajnos válaszolni nem tudok rá. 2 napja hallottam ezt a szót először életemben, hogy endometriózis. A szokásos ellenőrzésen voltam és az uh-on mondta az orvos, hogy egy 3,5 cm-es endometriumot lát a bal petefészkemnél, amelyet laparoszkópiás műtéttel lehet pontosabban megnézni és eltüntetni. Neked is ilyen műtéted volt? Egy kollégája számát megadta, hozzá kell bejelentkeznem a jövő héten.. Most már rengeteget olvastam erről a neten és nincs túl jó kedvem ettől sajnos.. :-(
2014. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, laparoszkópiám volt, de egész jól viseltem, még aznap lábra álltam. Utána persze érzékeny volt, sokat feküdtem, aluszékony is voltam.


Nekem nem is a cisztával van gondom, hanem magával az alapbajjal, ami kihozza, az endometrózissal, arról tényleg nem sok jót írnak :(

2014. ápr. 24. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Engem négy éve műtöttek. A csokiciszta nem szívódik fel magától. A lapockád azért fájt, mert amikor megmütenek, feltöltenek gázzal, ami felfelé szökik, és nyom.A terhesség a legjobb gyógyír.Az ösztrogén emelkedésére alakul ki-vélhetőleg.
2014. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint a betegség!
2014. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolótól kérdezem, hogy írtad, hogy a terhesség a legjobb gyógyír, ezt még értem is, de a kérdésem laikusként az lenne, hogy a terhesség illetve szülés után még kiújulhat vagy akkor már nem, mert végleg eltűnik?
2014. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos terhesség után is hallottam már, hogy kiújul, de kevesebb az esélye.
2014. dec. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!