Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülők/nők ti megtiltanátok a...

Szülők/nők ti megtiltanátok a 12-14 éves kor közötti menstruálos lányotoknak hogy tampont használjanak?

Figyelt kérdés
13 leszek 2 éve van menstruációm.Sportolok (heti 5 tesi+heti 3x1,5 óra kézilabda edzés) és anyu nem engedi a tampont a betét pedig kényelmetlen nekem.Ti megengednétek a lányotok/aitoknak?
2014. máj. 3. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem tiltanám meg, mert sokkal kényelmesebb a tampon. (Nekem mindegyik lányom kezdettöl azt használt, nekem ez volt a természetes)


De nem is feltétlen kell engedélyt kérned rá, egyszerüen veszel magadnak.


Viszont elöször nem ártana kipróbálni, hogyy tudod-e használni, mert sokaknak eleinte gond a megfelelö felhelyezés. Ha van olyan barátnöd/ismerösöd, aki tampont használ, töle kérj egyet próbának. Ha nem megy, akkor nem adtál ki rá pénzt, ha meg sikerül, akkor tudod, hogy van értelme venni.


Amit nem értek: mivel indokolja anyukád azt, hogy nem engedi?

2014. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is pont így vagyok mint te,de én még nem kérdeztem meg,sokat gondolkoztam rajta mert tényleg irtóra kellemetlen így edzeni.
2014. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm első:)már az előző mesimnél kipróbáltam a tampont a normál simán felmegy azért azzal próbálkoztam mert nagyon erős a vérzésem viszont most már vettem minit is és ebben a hónapban még megpróbálom az applikátorisat.Viszont az nem értem miért tiltja meg.Akkor is azt fogok használni és kerítek rá alkalmat hogy beszéljek vele erről habár én ezt cikinek veszem és nem is szoktunk erről a témáról beszélni de most úgy érzem muszály lesz.Második válaszoló próbáld meg nyugodtan megenni nem fog.:)
2014. máj. 3. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok.


Elöször is bocsáss meg, de a muszáj-t pontos j-vel írják. (Tudom, nem nyelvtanóra meg semmi közöm hozzá, de ahhoz, hogy müvelt embernek nézzenek, fontos a helyesírás)


A témához: kérdezd meg anyukádat, mi a problémája a tanponnal. Mert lehet, hogy csak hallott/olvasott olyasmit, amiért veszélyesnek tartja, vagy pedig attól fél, hogy ezzel a szex irányába terelödsz.


Én kb 45 évig használtam és az alapvetö higiénia betartásával semmi bajod sem lehet töle.

A szex meg eleve nem ettöl kezdi a "gyereket" (bocsánat a gyerek szóért, de anyukádnak az van) érdekelni. De ha érdekli, akár maga a szex, mint téma, akár a "felvilásgosítás" témakör, akkor meg okosabb lenne erröl beszélnie veled.

2014. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és a helyesírás javítást is:D
2014. máj. 3. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Szivesen mindkettöt.

Ha valami más problémád vagy kérdésed lenne, akkor nyugodtan írhatsz privátban is, szivesen segítek.

2014. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem kérdeztem meg. Fogtam a kis zsebpénzem és vettem magamnak. Ennyi.
2014. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is ezzel a problémával küzdök.... Mg egyszerűen neem merem:(
2014. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!