Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet összefüggés a fizikai...

Lehet összefüggés a fizikai problémáim és a szexuális problémáim között?

Figyelt kérdés

Fizikai problémák alatt értem, hogy bizonyos testrészeimen erős szőr növekedett, pl hasam, mellem körül, és az államon is két oldalon. Nem, nem csajos pihék, hanem erős fekete szőrszálak amiket szemöldökcsipesszel szedegetek és/vagy borotválok. De pl az államon minden nap 1x minimum, de van hogy 2x is ki kell szednem, mert gyorsan nő... Nem tudom pontosan mióta is van ez, de úgy látom, hogy pl 1 éve még nem volt ilyen erős...

Egyrészt nyilván ettől szégyenlős vagyok és ugyan igyekszem tenni ellene, de nem tudom elengedni magam a párom előtt.

Viszont szerintem ez nem magyarázat, arra, hogy mostanában nem kívánom a páromat, sem a szexet. Jó ha heti-kétheti rendszerességgel szexelünk.


Azon gondolkodtam, lehet hogy valami hormonális baj van? Ezzel milyen orvoshoz kell fordulni? És ő mit tud tenni?

Vélemények, tapasztalatok?

Egyébként 20 éves vagyok.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. máj. 8. 21:07
 1/7 anonim válasza:

Leggyakrabban policisztás ovárium szindróma áll a háttérben, de gyakoriak a veseműködés zavarai is. Feltétlenül menj el orvoshoz, laboratóriumi kivizsgálás szükséges.


Progesztinek, szteroidok, vérnyomásra ható szerek is okozhatnak ilyent.

2014. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Orvoshoz, de rögtön!

Igen, ez hormonális probléma, elég komoly.

2014. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Endokrinológus vizsgálja, én is pcos-es vagyok de nálam nem a szőrnövekedés a baj.
2014. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Basszus... oké, köszönöm a gyors válaszokat!


Úgy emlékszem, kb akkor kezdődött, mikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni... Nem ugrik be a tabletta neve, de emlékszem, hogy neten csak rosszat olvastam róla és ezért abba is hagytam. Valami 1-2 ezer forintos bogyó volt, amit elvileg bőrhibákra szoktak felírni. Lehet, attól? :/

2014. máj. 8. 21:28
 5/7 anonim válasza:
Igen, lehet a fogamzásgátlótól is. Némelyik fogamzásgátlónak van ilyen mellékhatása, ráadásul erősen csökkenti a libidót. Endokrinológushoz vagy nőgyógyászhoz menj, hormonvizsgálatot kell csinálni és valószínű olyan fogamzásgátlót fog felírni, amiben van antiandrogén. Az esetek többségében ilyenkor nem szokott magas lenni az androgén (tesztoszteron szint), de a tesztoszteronra való érzékenységük megnő a szőrtüszőknek és erősebben növekednek. Ha elkezdenek kezelni, hónapok alatt elmúlhat a problémád.
2014. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hűűha.. Köszönöm a segítséget!


Még egy kérdésem lenne: ha időpontot kérek nőgyógyászhoz, akkor kb 1 hónap múlva kerülök sorra. Ha viszont panaszom van, akkor csak odamegyek, kivárom a sort és foglalkoznak is velem. Szóval ez nevezhető panasznak amivel sos mehetek dokihoz vagy várjam ki az időpontot?

2014. máj. 9. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Diane 35 esetleg? én is azt szedtem (később mást is) de ez olyan szinten hazavágta a hormonrendszerem, hogy most ott tartok, hogy kb. 1,5 éve nem jött meg csak gyógyszerrel. Még mielőtt valaki nekem esne, természetesen voltam orvosnál. De ez már egy másik történet. Szóval kedves kérdező sürgősen orvos, és ne szedj fogamzásgátlót!!! én is megbántam már elhiheted.
2014. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!