Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

Mitől lehet, hogy a jobb hónalj-árokban néha-néha egy nagyobb csomó jelenik meg, majd 1-2 nap után teljesen eltűnik?

Mitől lehet, hogy a jobb hónalj-árokban néha-néha egy nagyobb csomó jelenik meg, majd 1-2 nap után teljesen eltűnik? Mi lehet ez? Nyomásra érzékeny, és szemmel is jól látható..de rövid időn belül se híre, se hamva.

Terhesen jött ki először, most szoptatok is még, az utóbbi 1 hónapban már 2-szer is tapasztaltam.

Hamarosan megyek nőgyógyászhoz is, de érdekelne, hogy valaki tapasztalt-e hasonlót, és ha igen, akkor mi okozta?

Úgy gondolom, hogy talán nem daganat, mert az nem szívódna fel egyik pillanatról a másikra..bár nem értek annyira hozzá..

Köszönöm előre is a válaszokat!

Keress kérdéseket hasonló témákban: hónalj, csomó, eltűnés, felszívódás

2014. máj. 9. 12:18  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem tejmirigy.De ha nem is tej,akkor valami mirigy.Be is tud gyulladni,ès akkor fàjdalmas.A doki megmondja mit csinàlj vele,mert ha nem tejmirigy,akkor nem szabad nyomogatni.

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2014. máj. 9. 12:28 Privát üzenet

HOgy kerülne a hónaljába tejmirigy?!?!? Ez anatómiaialig lehetetlen.

Valószínü, hogy nyirokcsomó vagy esetleg ez izzadtságmirigy, de mindenképpen mutasd meg orvosnak.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2014. máj. 9. 12:36 Privát üzenet

Nyirokcsomók szoktak ilyen helyeken lenni, ami egyáltalán nem félvállról veendő, szóval jobb, ha megmutatod dokinak!

Nem vagyok szaki, de valami védekező szerepük van ezeknek a nyirokcsomóknak. Szóval ha nem stimmel valami, akkor ez "betegszik" vagy dagad meg, és nem az a másik szerv,

nem tudom értelemsebben leírni. Mindenesetre valami rendellenességet jelez, ezért tényleg jobb dokihoz menni!

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2014. máj. 9. 12:41 Privát üzenet
Ugyan ez volt nekem is tavaly előtt.A nőgyógyásznak megmutattam,azt mondta ha fáj,és elmúlik nem veszélyes.Nekem a borotvától bekerült valami baci,és az hozta ki,illetve az izzadásgátló is csinálhat ilyet.Én azóta minden borotválás után lefertőtlenitem,és boraxos krémmel kenem be,illetve olyan izzadásgátlót használok,amiben nincs aluminium és alkohol.Alverdés termékek pl.Mikor kijött,nem is használtam izzadásgátlót,csak popsitörlövel törölgettem.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2014. máj. 9. 13:09 Privát üzenet
Ahogy az utólsó is írja, én is így voltam vele. Az izzadásgátlótól volt. Most baba érzékeny bőrre valót használok, azóta nem jelentkezett ez a probléma.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2014. máj. 9. 13:35 Privát üzenet
Semmi probléma ha fáj és eltünedezik, valami nyirokcsomó gyullad be kicsit.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2014. máj. 10. 08:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképp megemlítem a nőgyógyászomnak, még ha pillanatnyilag megmutatni nem is tudom neki.. Annak örülök, hogy úgy látjátok, hogy ez nem feltétlen jelez komoly bajt..így kicsit nyugodtabb vagyok..

Én is gondoltam a szőrtelenítésre, vagy az izzadásgátlóra..lehet akkor az lesz a "ludas"..

Abban tudnátok segíteni, hogy milyen izzadásgátlót tudnék venni, és hol, amiben nincs alumínium? Mert a boltban végignéztem az összeset, és mindegyiken fel van tüntetve..

Nagyon köszönöm még egyszer!

# 7/7Időpont 2014. máj. 11. 15:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az normális hogy egy héttel menstruáció előtt nagyobb lesz a mellem?
Furdoruhaban hogyan lehetne nagyobb a mellem?
Ugyan akkorák a melleim mint anyukámnak. Mennyi esély van rá hogy ekkora marad, vagy hogy nagyobb lesz? (13L,75B)
Normális ha az egyik oldalt nagyobb a hónaljszőröm mint a másik oldalt? 14/f
Tegnap voltam kozmetikusnál gyantáztatni (láb és hónalj) és van ahol még mindig piros, a hónaljamban 2 nagyobb vörös csík is van, ami fáj, ráadásul egy csomó picike szál...
Észrevettem, hogy egy kicsit kirepedt a bőr a bal karomon, majdnem a hónalj részen, mit tegyek, abba kell hagynom a gyúrást? Kenőccsel helyre lehet hozni? Nem értem mért a bal...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!