Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmenjek orvoshoz?

Elmenjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és eddig még nem voltam nőgyógyásznál és nem is nagyon vágyok rá. Csakhogy már 5 éve jött meg, de még mindig rendszertelen. Valamikor a 26. napra jön meg valamikor a 32.-re. Nem okoz ez nekem akkorra gondot, mert megszoktam előre érezni, hogy kb. mikorra várható, és reggel szokott megjönni, így eltudom intézni. Viszont azt olvasom mindenhol, hogy ha 2 éven belül nem áll be, akkor orvos. De miért írják ezt? Valami betegség lehet a háttérben ilyenkor?


A másik, hogy eddig csak ritkán görcsöltem (mármint olyan igazán nagyon), mostanság viszont egyre gyakrabban fordulnak elő, és gyógyszer sem mindig segít.


2014. máj. 15. 10:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nem élek nemi életet.
2014. máj. 15. 10:39
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérj egy időpontot a nőgyógyászhoz. Jobban jársz.
2014. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát számodra biztosan megnyugtató lenne, ha elmennél. Én annak idején elmentem (20 éve), mert 80 naponta jött meg, de volt hogy 50 és volt, hogy 90 napra. De a doki semmit nem csinált, azt mondta, nem számít, ne is törődjek vele. Remélhetőleg manapság már nem így állnak hozzá a dokik. De nem aggódnék nagyon a helyedben, mert nálam sem lett semmi nagyobb probléma a dologból, bár két szülés után állt helyre a dolog nálam. De megjegyzem 2-3 nap ingadozás most is van.
2014. máj. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem mindig így volt, ahogy neked. 28 és 36 nap között jött meg mindig, sosem pontosan. 22 évesen voltam először nőgyógyásznál, akkor is csak azért, mert a háziorvosom átküldött méhen kívüli terhesség gyanújával, pedig vesegyulladásom volt.. Na nem is ez a lényeg, hanem, hogy ez így önmagában nem okoz nagy gondot, szültem már egy gyereket, aki elég gyorsan összejött és még mindig ugyanolyan a menzeszem, mint terhesség előtt.

De ha te úgy leszel nyugodt, akkor kérdezz rá majd a dokinál, ha rászánod magad, hogy elmenj. Nekem elég nehezen ment, mondom muszájból.:D

2014. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi bajod sincs, teljesen normális ez így.

Ha szüz vagy, akkor majd 23,24 éves korodban illik először elmenned szűrésre a protokoll szerint, vagy a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel.

2014. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs miért orvoshoz menned ezzel, ha nemi életet élsz akkor 1 évvel utána menj el ellenőrzésre.

Aki szüz, annak 23 éves kora körül kell az első ellenőrzésre mennie.

2014. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!