Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Orvoshoz forduljak?

Orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és menstruálcionál elsö második napig nagyon rosszul vagyok gerinc fájdalom,comb fájdalom,hányiger,fej fájás, szédülés, hasi fájdalom nagyon nem birom már nem tudom mit tegyek szüz vagyok az egészségem is jó ..

2014. máj. 16. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, ha orvoshoz fordulsz, akkor szinte biztos, hogy fogamzásgátlót fog ajánlani, ami nem túl egészséges ilyen fiatalon...
2014. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen fordulj orvoshoz, mert az ilyeneknek lehet oka is (pl. endometriózis, hormonális zavarok). Majd ha fogamzásgátlót ajánl, ráérsz elgondolkozni rajta.
2014. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Endometrózisnak nincs ilyen tünete...
2014. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy része bőven lehet endometriózis tünete, attól függően, hogy hol helyezkedik el az a rendellenes nyálkahártya. Nincs két ugyanolyan eset.
2014. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Orvossal mindenképp érdemes beszélni. Nekem is borzasztó volt annyi idősen. De végül a körzeti és a nőgyógyász is görcsoldót és fájdalom csillapítót ajánlott. Szóval nem kell félni mond el nekik mi van és neked is jobb lesz ha kapsz rá valamit. Én még azt a tanácsot kaptam és nálam bevált, hogy ahogy észreveszem, hogy megjön rögtön vegyem be. És tényleg úgy tapasztaltam, hogy amikor már erősen görcsölt a hasam sokkal kevésbé hatott a görcsoldó, mint amikor előre bevettem.

Persze mindenkinek ki kell találni h neki mi jön be. De pl a has melegen tartása az általános kipihentség és egészséges életmód egy kis testmozgás nekem mind segítettek a gyógyszereken felül.

2014. máj. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
aza a baj hogy nekem a hasam alig ha fáj csak szúr
2014. máj. 18. 11:08
 7/7 anonim válasza:
35%

5ös válaszoló voltam. Akkor lehet az én praktikáim neked nem jönnek be. De továbbra is mondom, hogy mindenképp fontos elmenni és orvossal beszélni. Max egy délutánodat veszi el és utána sokkal jobban fogod magad érezni.

Az egészségi állapotodtól függetlenül lehet teljesen enyhe és nagyon fájdalmas is a menstruációd, ahhoz nem értek, hogy ez lehet-e valaminek az előjele, ezt is egy orvostól kell megkérdezni minél hamarabb, nehogy ezen aggódj sokáig. Nem éri meg minden hónapban szivatni magadat, beszélj egy orvossal, hogy mit ajánl. Ha a nőgyógyásztól nagyon tartasz (nem mintha kellene, de ha ez lenne a helyzet), akkor első körben nyugodtan beszélj a háziorvosoddal és ő tudni fogja, hogyan tovább.

2014. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!