Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a jobb? Betét vagy a...

Balogh Máriaaa kérdése:

Melyik a jobb? Betét vagy a tampon?

Figyelt kérdés
A betét vagy a tampon a jobb? nem tudom eldönteni.Betétet használok,nincs vele semmi bajom.De jó márkájút kell használnom mert a olcsob az nagyon rosz csuszkál meg minden.Mit tegyek?!! ( bántó commentet nem kérek)!!!!!
2014. máj. 17. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

1. vegyél jó minőségű betétet

2. vegyél tampont

mindenkinek más jön be, minkettőnêl vannak pro és kontra érvek, amit szeretsz azt használt.

2014. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.De,úgy hallotam hogy a tampon nagyon veszélyes.Bent marad..stb :D
2014. máj. 17. 16:51
 3/8 anonim ***** válasza:
lósszaaaart veszélyes, csak tudni kell használni....
2014. máj. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg szűz voltam,nem igazán tudtam ellazulni annyira, hogy fel tudjam helyezni a tampont,szóval betétet használtam,de nyáron a kánikulában olyan volt, mintha pelenka lenne rajtam. Én sportoláshoz és fürdőzéshez használok tampont és totál semmi bajom nem volt még tőle.Ez a bent marad dolog meg megelőzhető,ha mielőtt feltennéd,kicsit megrántod a zsinórt.Ekkor kiderül, hogy jól van-e aplikálva.Én mindig ezt teszem és volt hogy a kezemben maradt a zsinór,szóval bevált a módszerem ;)
2014. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tampon nem nagyon veszélyes, amennyiben higiénikusan használod (tehát: a használati utasítása szerint. Tiszta kézzel helyezed fel, időben cseréled stb.)


De van akinek a betét abszolút nem zavaró, pl. nekem. Ez valószínűleg a betétfajtától is függ, tessék nyugodtan ezerfélét kipróbálni, ne ragaszkodj egy márkához! És tamponból is próbálj ki többet. Meg fogod találni, ami neked legjobban passzol.

2014. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tampon nem azért okozhat fertőzést, mert nem tiszta kézzel teszed fel...ezt sokan nem tudják. Hanem azért, mert a hüvelyben egészséges nőnél is vannak kis számban kórokozók, amelyek a menstruáció alatt a tamponban el tudnak szaporodni. Sajnos hajlam kérdése, hogy kinél okoz gondot és kinél nem.

A nőgyógyászok a tampont alkalmi használatra ajánlják ezért. Pl tesi, tánc, nyáron nagy melegben stb. Ekkor nagyon jó szolgálatot tesz.

A betét egészségesebb, de kényelmetlenebb is. Otthonra, nem higiénikus wc-s helyen viszont jobb használni.

Tamponból az applikátoros jobb, mert nem kell a tamponhoz hozzányúlni és a műanyag tok nem okoz mikrosérülést a felhelyezésnél.

2014. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) kb 3 hónapja van meg :) :S
2014. máj. 18. 17:31
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom hogy vagytok vele de en tamponozok .... sajnos eggyaltalan nem birom a latvanyt ezert tampobozok szerintem az jobb , es nem maradhat bennt ha figyelsz hogy mikor tetted be ;) :) :D
2014. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!