Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt anorexiások! Nektek...

Volt anorexiások! Nektek mikor tért vissza a menstruációtok? Természetes úton vártátok meg vagy rásegítettetek? Érdemes rásegíteni vagy inkább hagyjam természetes úton történni a dolgokat?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok anorexiás, de csak pár hónapig volt a súlyom kritikus. A menstruációm viszont már akkor abbamaradt, amikor csak szimplán diétázni kezdtem. Szóval gyakorlatilag mindent ettem csak nasik helyett zöldséget. Szóval szinte ahogy étkezési szokásokat váltottam egyből megborultak a dolgok. Ez történt tavaly júniusban. Azóta nincs semmi. Már normalizálódott a súlyom, de még mindig nincs semmi. Anyával elmentünk nőgyógyászhoz, aki felírt egy nagyon erős hormongyógyszert. A mellékhatásai nagyon durvák és nagyon sok van. Bár anya erőlteti, hogy vegyem be én mégis félek, hogy talán nem kéne. Nekünk azt mondta a nőgyógyász, hogy ne várjunk vele egy percet se, mert a a méhnyálkahártya elsorvadhat és sose leszek képes teherbe esni. Ez mennyire igaz szerintetek? Mennyire szóljunk bele a természetes folyamatokba? Érdemes megzavarni a hormonháztartásom? Mennyi idő már a kritikus idő, ami után már érdemes valamit cselekedni vagy ameddig érdemes vele várni?


18/L



2014. máj. 18. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor jött meg újra, amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót. Mármint annak a szünetében.
2014. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak két hónapig maradt ki a menzeszem, úgyhogy inkább csak kívülállóként tudok tanácsot adni, de szerintem el kéne menni egy másik nőgyógyászhoz.
2014. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként vannak egyéb esetek is amikor elmarad hosszabb távon a menstruáció, bizonyos fajta fogamzásgátlók, és a szoptatás időszaka, de sose hallottam hogy emiatt elsorvadna a méhnyálkahártya.
2014. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én 3 évvel ezelőtt kezdtem bele a koplalásba, akkor maradt abba, 43 kiló voltam, az utóbbi 1 évben eszem újra rendesen, de nekem is csak most kezd el helyrejönni, most is csak 47 kiló vagyok, nagyon enyhe, pecsételő vérzésem van és abszolút rendszertelen


hagyj időt a testednek, én a hormontabikban bízok, egyél rendszeresen és egészségesen és helyre fog jönni. :)

2014. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De nem szedek fogamzásgátlót, meg egyéb gyógyszereket.

Hát ugye állítólag azért, mert nem történik méhnyálkahártya leválás ezért elsorvad. De én nem akarom bevenni azt a gyógyszert...

2014. máj. 18. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az anorexiának a fejedben levő félelmeitől is megszabadultál,( a félelmek is leállítják a vérzést)

és a súlyod orvosilag (nem a saját véleményed szerint ) rendeződött, vissza tud jönni gyógyszer nélkül.

A lelki oldalról is gondoztasd még magad, és endokrinológus nőgyógyászt keress.

2014. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!