Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek el így nőgyógyászhoz? 18L

Menjek el így nőgyógyászhoz? 18L

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja hívtam fel a rendelőintézetet, és mostanra tudtak időpontot adni. Valószínűleg pont meg fog jönni a menstruációm, érdemes így elmennem? Még sosem voltam nőgyógyásznál, most szántam rá magam a vizsgálatra. Mire számítsak? Egy éve élek nemi életet. Köszönöm előre is a segítséget!

2014. máj. 19. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát attól függ miért mész...

Ha rákszűrést szeretnél, akkor ne a vérzés ideje alatt menj, mert úgy nem tudnak értékelhető kenetet venni.

2014. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából én se tudom. Én ezt valami általános ellenőrzés céljából gondoltam. Igen rakszűrés is. És kíváncsi vagyok, hogy minden rendben van-e.

Az a baj, hogy nem tudom megjön-e, mert pont aznap kéne, de lehet, hogy késik, és akkor megint várhatok hónapokat. Lemondjam? Köszi a választ!

2014. máj. 19. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne mondd le, ha ennyit kell várni időpontra. Készülj úgy, hogy mész, ha megjön, akkor otthon maradsz.
2014. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A rákszűrést nem tudják megcsinálni a menzesz alatt, szóval ha megjön, ezt a vizsgálatot nem tudod megcsináltatni majd. Ilyenkor sajna nincs mese, kérni kell új időpontot (akár már most is kérhetsz, max lemondod, ha mégis sikerült). Nagyon sokan pont ezért járnak magán nőgyógyászhoz, két hónapra előre egyszerűen már nem lehet belőni a dolgokat.
2014. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De miért a rendelőintézetbe mész? Ott hónapok. Keress egy megbízható jó nőgyógyászt, és hívd fel. Menj el hozzá, és akkor ott nem kell 2 hónap. Sokkal egyszerűbb. Én is így szoktam. Ráadásul ha életedben először mész, akkor inkább nő nemű orvost ajánlanék, talán könnyebb előtte lazítani, mintha egy férfi orvos előtt kellene.
2014. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyedül intézem, gimnazistaként nem tudok fizetni. Édesanyámmal beszéltem régebben erről, kértem, hogy vigyen el, mondta, hpgy persze, de nem történt semmi (ő se megy, nem szeret orvoshoz járni). Nekem egyszer is kicsit kínos volt kérni, inkább megpróbálom elintézni.
2014. máj. 21. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!