Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Szedi valaki az...

Lányok! Szedi valaki az Altforalle nevű fogamzásgátlót? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 19:53
1 2 3
 11/24 anonim válasza:

Sziasztok! Én már 3 hónapja szedem a tablettákat.

Mindenféleképpen a rózsaszín tablettákkal kezdjétek el, sorban beveszed, segít a tabletták felé ragasztható csík, én szerdával kezdtem, tehát így sorba szeded, minden új sor tehát szerdával fog kezdődni. A nyilak ezen felül mutatják a haladási irányt is.

A placebo (fehér) tabletták szedése idején fog jelentkezni a megvonásos vérzés, ami rendszerint az utolsó rózsaszín után 2. vagy 3. napon kezdődik. Az utolsó fehér után folytatod a következő levél beszedését attól függetlenül, hogy vérzel-e még. Minden egyes levelet a hét ugyanazon napján kell elkezdni szedni és a vérzésnek is minden hónapban a hét azonos napján kell elkezdődni-e. Tehát az én esetemben minden levélre felülre a szerda kezdetű feliratot rakom fel.

A fehér tablettákat nem muszáj beszedned, akkor ha nem vagy olyan aki elfelejti beszedni a gyógyszert, de a rutin megtartása érdekében javasolt, hogy a rózsaszínt véletlenül se hagyd ki. Az a biztos, ha azokat is beveszed. Én például a telefonomon szoktam időzítőt állítani mikor kell bevenni, így minden nap ugyanabban az időben be tudom venni, úgy hogy nem feledkezem meg róla.



Szedés kezdete:

Ha a tabletta szedését a ciklus első napján kezded el szedni, akkor már azonnal véd a terhesség ellen. De ha a ciklus 2-5. napján kezded el, akkor még 1 hétig kiegészítő fogamzásgátló eljárást kell alkalmazni (pl. óvszer).

Minden esetben úgyanúgy a legelső rózsaszínnel kell kezdeni!

2014. szept. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
csajok nekem egy olyan kérdésem lenne hogyha a ciklus első napján kezdem el szedni akkor amint megjön el is múlik? vagy utána még öt napig vérzek miután el kezdtem szedni?
2014. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy vérzel
2014. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Én is most kezdeném el szedni, nekem az a része nem tiszta, hogy ha megjön (ami ahogy levettem, a fehér tabik idejére tehető), és elmúlik, akkor továbbra is vegyem be a maradék fehéret?
2014. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Beszedheted, de akár ki is dobhatod. Az csak placebó. Azért van, hogy ne felejtsd el beszedni.
2014. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Én most szeretném elkezdeni szedni de félek, hogy hízok tőle...tapasztalatok?
2015. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

2hétel ezelőtt beteg voltam kijöt minden belölem, folyt az ororm lazam volt es utána par napal kezdödöt az h ha eszek akkor mindig roszul vagyok, regelente hanyingerem van! Ez a hanyinger es roszul let a gyogyszertöl lehet? El fog múlni?

Vagy az a baj h tul kesön veszem be? (Este 8kor szoktam)

Kb nagyabol 2-3 hete szedem!

2015. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Irina6 válasza:
Én már 1 éve szedem, de hányingerem sosem volt, se étvágytalanság, lehet h még a betegséged maradványa. Viszont ha kihánytad akkor vigyazz mert ilyen esetben nem véd, mindenképp védekezz máshogy is. A fogamzásgatlót akkor szeded amikor akarod, nincs olyan h túl későn, az a lényeg h közel azonos időben vedd be minden nap
2015. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

én egy hónapja szedem ezt a gyógyszert, nem voltam rosszul, viszont pecsételő vérzésem volt néha. a placebo tablettáknál nem jött meg, illetve ugyan úgy pecsételő vérzés volt egy napig. nem barnás, mint előtte, inkább pirosasabb. 5 napja késik. vagy ne is várjam ? mert a pirosasabb színű pecsételő volt a mensi ?

valaki tapasztalt ilyet az első hónapban ?

minden nap ugyan abban az időben szedtem. 10 napja szedtem a gyógyszert, mikor először voltam együtt a párommal, akkor a terhesség kizárt, igaz ?

2015. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
#8-as, ugye tudod hogy a placebo tabletták csak azért vannak, hogy ne felejtsék el a következő levél első tablettáját beszedni? Ezen kívül nincs semmilyen hormontartalmuk, tulajdonképpen üres bogyók, amik arra vannak, hogy ne felejtsd el, hogy mikor következik a következő levél. Ergo attól még senki nem lesz terhes, hogy a placebo tablettákat nem szedi be.
2016. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!