Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet bajom a Canesten Combi...

Lili33 kérdése:

Lehet bajom a Canesten Combi használatától? Eddig nem volt semmi tünetem, most csípő érzést és folyást tapasztaltam.

Figyelt kérdés

Elmentem nőgyógyászhoz minden tünet nélkül, mert szeretnék együtt lenni a barátommal, és a nőgyógyász azt javasolta csináljak végig egy canesten kombi-s kezelést (ezt így "szemre" mondta, kenetet sem vett). Eddig nem volt semmi bajom, most meg kellemetlen kissé csípő érzésem van és erős túrós folyásom. Ez normális a kezelés alatt? El fog múlni, ha vége a kezelésnek is, vagy most lett valami bajom?

Köszönöm a segítséget és válaszokat előre is!



2014. máj. 22. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9-es: ez nem igaz, a nemi élet megkezdése előtt javasolják, nagyon felelősségteljes volt a kérdező és valószínűleg tényleg megállapítottak nála egy kisebb gombás fertőzést, amit majd helyrehoz a Canesten.
2014. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne beszélj butaságot előző!

A nemi élet elkezdése után KB 1 ÉVVEL - és nem elötte! -javasolt az első nőgyógyászati szűrővizsgálat, vagy 23,24 éves kor körül akkor is ha valaki szűz.

(Ez nem felelősségteljesség, hanem túlbuzgóság volt, amiből baj persze nem lehet.)

2014. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mindenhol azt írják, mondják, hogy előtte érdemes menni, van is alapja, pl. fogamzásgátló szedesenek elkezdese. Én nem voltam nőgyógyásznál mielőtt elkezdtem a szexet, de úgy gondolom hogy nem kellene valakit piszkálni azért, mert felelősségteljes és betartotta ezt a dolgot, sőt túlbuzgónak sem kellene nevezni.
2014. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Legfeljebb a Kretén nevű újság lehet az a mindenhol ahol azt írják hogy előtte és nem a nemi élet megkezdése után kell 1 évvel elmenni.

A nőgyógyász protokoll szerint van így, ha viszont szűz vagy akkor 23,24 éves korban kell megejtened az első szűrést.

2014. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha fogamzásgátlót akarsz feliratni, akkor az más tészta!

Akkor meg kellene hogy vizsgáljon az orvos és vért is kellene vetetni a trombózis veszély kizárása (csökkentése) miatt.

De ekkor nem azért "kell" menni, mert szeretne nemi életet élni, hanem, mert fogamzásgátlót szeretne!

2014. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Felesleges vitatkoznotok, olyan korban vagyok, hogy már rámszóltak, hogy ideje lenne egyszer megnézetnem magam.

A problémámhoz visszatérve lassan eltelik az egy hét amit az orvos javasolt, viszont a csípő érzés fájdalommá fokozódott és krémezés közben kemény csomókat érzek a hüvelybemenetnél. Most akkor tényleg volt valami bajom, ami nem, hogy elmúlt volna, hanem fokozódott, vagy esetleg érzékeny vagyok a krémre és besokallt a testem? Folytassam a kezelést, vagy inkább hagyjam abba? És kérjek új időpontot (másik) orvosnál, vagy várjak még, hátha elmúlik, ha befejezem a krém használatát?

Amúgy köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!

2014. máj. 27. 11:00
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem javul hanem roszabbodik, kérj újra időpontot. Hagyd abba a krémet és meglátod, ha megjavult max.lemondod az időpontot.
2014. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!