Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok. A nemiszerveme...

13 éves vagyok. A nemiszervemet borotválhatom vagy még tul korai?

Figyelt kérdés
2008. júl. 29. 15:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy miért akarja???Ha akarja hát akarja...nem kell ebből rögtön arra következtetni, hogy le akar feküdni valakivel. Lehet hogy egyszerűen csak zavarja, és kényelmesebb lenne neki, ha leborotválná. Amúgy nem fog tőle megerősödni a szőr, csak mivel hamarabb elkezd nőni, mintha epilálná/gyantázná, úgy tűnik, mintha erősebb lenne.

Szóval ha te így érzed jónak nyugodtan borotváld.De ne azért 'mert az osztályban már mindenki borotválja', csak magad miatt.

2008. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Sokkal higénikusabb, ha levágod.Most gondold el, folyik ott valami, és milyen undorító már, hogy összeragad...?pfujj


------

Oké,hogy nem borotválod a lányod hónalját, majd ha szellemileg eljut(tok) arra a szintre, és zavarni, fog, majd eltüntetitek, de nem hinném , hogy a lányod a honalján menstruálna.

2008. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
29%

"Oké,hogy nem borotválod a lányod hónalját, majd ha szellemileg eljut(tok) arra a szintre, és zavarni, fog, majd eltüntetitek, de nem hinném , hogy a lányod a honalján menstruálna."


Te figyelj ide! Ne kóstolgass! :)

A lányom 12 éves. Nem mindenki yeti már ebben a korban és nem mindegyik mennstruál. :P

Majd ha a testi érettségben (nem a szellemiben, mert nem ismersz bennünket, tehát fogalmad sincs sem arról, hogy néz ki a lányom, mennyire kislány még, sem arról, mennyiben állunk fölötted vagy alattad szellemileg) eljut oda, akkor majd megteszem azt, amit ÉN, mint az anyja, jónak látok.


Köszönöm az észrevételeidet :P, de itt nem rólam volt szó, még akkor sem, ha odavetettem magunkról egy kósza példát. Viszont VÉLEMÉNYT NEM ÉN KÉRTEM.

2008. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

jó, bocsánat, ha megbántottalak, nem akartam:$:)

csak szerintem higénikusabb, ha nincs ott szőr, meg mamár "divat" persze ez ne befolyásoljon snekit, én se vagyok egy trendymenőmanó, szóval akinek mi tetszik,, ízlések és pofonok.:)

2008. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%

OK. :) Fátylat rá.


Ha csak simán a borotválásról beszélünk: nekem a kozmetikusom mondta, hogy nem igazán jó ötlet a "kényesebb" részeken borotválni, mert a penge által ejtett apró sebek könnyen elfertőződhetnek, netán, ha hüvelygombás fertőzése van (ami azért nem olyan nagy csoda egy nőnél), akkor a gombás fertőzés ott is kifejtheti "áldásos" hatását. Tanácsos inkább nagyon rövidre vágni és csak a környékét szőrteleníteni ("fazonigazítás" :) ).


De az ötödik válaszomban éppen azért kérdezgettem, mert én a saját gyerekemből indultam ki, aki most kezd serdülni. Épp, hogy látszik rajta, még nem menstruál - és nincs elmaradva a korosztályától testi-szellemi fejlődésben. Igaz, hogy ebben a korban egy év korkülönbség is sokat számít. :)


Tehát ha kicsit bővebben kifejtette volna a kérdező, hogy miért akarja (mestruáció valóban ok; zavarja, mert a tornatermi öltözőben cikizik miatta ... stb.), akkor értelmes válaszokat is kaphatott volna, így viszont csak találgatunk a levegőbe.


Olykor jó nagyokat mellé. :P

2008. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
hm, enis 13 vagyok csak egy kis kulonbseggel, fiu vagyok szoval jobb ha en adom a tanacsokat mivel nekem van ezekhez izlesem (na persze meg a lezbiknek) szoval, nekem az arcszorzetem borotvalva van mar lassan 1 eve, 1 ev alatt olyan eros lett hogy olyan mintha mar a rozsdas keritesen vegighuzod a kezed! Mintha egyik helyen eros a tobbin meg eros de nem annyira, szoval arra celzok hogy a fiuk szeretik a borotvalt noi nemiszerv kinezetet (szerintem a legtobb jobban kedveli azt), de vigyazz mert lehet hogy az arcszorzet es a testszorzet nem hasonlit annyira egymasra de az alkalmazkodasuk viszont elegge, tehat ez toled fugg ha a kozeljovoben akarsz parkapcsolatot (szexel) akkor csinald de ha a tavolabbi jovoben akarsz akkor hagyd ugy.
2010. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!