Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez? Nagyon fáj a...

Mi lehet ez? Nagyon fáj a derekam (vesém).

Figyelt kérdés

Leírom az elejétől fogva a tüneteket ill. a kronológiát.

Tavaly decemberben levették a spirálomat és egy rutin vizsgálatként (mivel tüneteket nem tapasztaltam) végeztek egy kenetvizsgálatot. Ami gyulladást és candidát állapított meg. Erre doki írt egy csomó gyógyszert diétát. (szedtem betartottam). Ezt követte még két kenet vizsgálat ami megegyezett az elsővel. Antibiotikum..és mindenféle gyógyszeres kezelésen túl vagyok. Legutóbb vetettem vért és kértem vizelet vizsgálatot is (ma megyek az eredményért)

..de hetek óta fáj a derekam lassan szerintem már hónapok óta de azt gondoltam hogy az ágy az oka vagy hogy sokat ülök stb. De ez a vesém ami fáj. Szombaton már majdnem sírtam a fájdalomtól kisugárzott a combomba és a térdembe. Bevettem két advilt este. Vasárnap csak kíváncsiságból megmértem a hőmet. 38,5 volt-ekkor nem fájt annyira a vesém de azért fájt. Ma megyek a dokihoz--valakinek volta már ilyen tünete. Köszönöm előre is a segítőkész válaszokat. 43/N



2014. máj. 26. 10:25
 1/4 anonim válasza:
Szia. Nem lehet, hogy veseköved/homokod van? :/
2014. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvosnak mondtad ezt a derékfájást ? A leírásból ugyanis nem derül ki. Ha az orvos ezt tudja, akkor a lumbágós-isiászos fájást el kell különítenie más fájástól. A vese viszont nem fáj. Szóval én arra tippelek, hogy valamilyen vírusos fertőzésed van, ami a meglevő enyhe diszkopáthiás tüneteket felerősítve már esetleg kis ideggyulladásba ment át. A combra és lábszárra való kisugárzás jellegzetesen ideggyulladásra utal. Vesekő-vesehomok viszont kizárva, mert az fokozott vizelési ingerel jár (esetleg véres vizelettel), de fájás akkor csak a lágyéktájra sugárzik ki.
2014. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítőkész választ. Igen mondtam akkor még enyhébb volt. Ez húsvét tájékán történt. Akkor már túl voltam az antibiotikumon ezért azt már nem adott hanem egy mást hasonlóan erős kémiai szert (így nevezte). Most nem érzek semmit csak lázam van 38 fok. Nem fáj se a derekam se a lábam. Vizelési inger. Iszom sokat és nem igazán tudom, hogy mennyi az a sűrű. De most majd mérem :) Köszönöm!
2014. máj. 26. 11:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat még valami ami fontos: vizeletem nem véres de zavaros. Ill. csütörtökön volt egy nagyon hirtelen jelentkező fejfájás de olyan amilyet még nem éreztem. Az autóból is úgy segítettek ki. De kialudtam....
2014. máj. 26. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!