Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Óvszerhasználat mellett...

Óvszerhasználat mellett mennyi esélye van a terhességnek?

Figyelt kérdés

A menstruációm általában 35 napra szokott megjönni. A mostani barátommal először a 27. napon voltunk együtt, minden alkalommal használtunk óvszert. Viszont már 2 hete késik, és kezdek aggódni. Csináltam 2 tesztet, mindkettő negatív lett, hányingerem nincs, nem fáj a fejem, viszont alhasi görcseim vannak, és a melleim mintha érzékenyebbek lennének.

Azért nem mentem el eddig orvoshoz, mert eleinte nem lepődtem meg azon, hogy késik, mivel úgy gondoltam, hogy az érettségi miatti stressz, vagy a betegségem (sajnos 1,5 éve bulimiás vagyok, de 3 hónapja járok pszichiáterhez) miatt van ez. Ha logikusan végiggondolom, nincs sok esélye a terhességnek (védekezés, nem termékeny napokon szexeltünk, sok stressz ért, evészavarom van, negatív tesztek), viszont most már kezdek nagyon aggódni. Szerintetek így mennyi az esélye a terhességnek?

(Ha jövő héten sem jön meg, elmegyek orvoshoz.)

18/L



2014. máj. 31. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Két negatív teszt=nem vagy terhes. Ahogy írtad, eléggé stresszes az életed, nem is kell csodálkozni a késésen.

Amúgy 1-2% esély van óvszerhasználat mellett. Az is a hibás használat, esetleg hibás óvszer miatt.

2014. máj. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az óvszer használata melletti 1-2%-ot valóban az óvszer kilyukadása, illetve a helytelen használat (pl spermiumos kézzel rakják fel) adják. Ha nem történt ilyen, és nem lyukadt ki a gumi, a terhességre az esélyed egészen pontosan 0.
2014. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor úgy tűnik, nem kell aggódnom.
2014. jún. 1. 13:25
 4/5 04-71 válasza:
58%

Leteszteletéltek a gumit?? Eredmény?

Nagyon jó, higy nezitek a naptarat. Mi is igy csinaljuk, eddig 2 ovszerszakadasos terhessegtol mentett meg minket.

A 2 teszt sztem egyertelmuen megmondja a lenyeget... :)

2014. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma megjött. :)
2014. jún. 10. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!