Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2-3 napja fedeztem fel a bal...

2-3 napja fedeztem fel a bal mellemben egy csomot ami nagyon fáj, főleg éjszakánként.6 nap mulva kellene megjönni a menzeszemnek, összefüggésben lehet vele? Menjek el holnap orvoshoz vagy várjam meg hátha elmúlik a menzesz ideje alatt?

Figyelt kérdés
Ha elmennék házi orvoshoz is lehet vele menni,vagy csak nőgyógyász? Valakinek ötlete hogy mi lehet? 22/L

2014. jún. 8. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Lehet hogy a közelgő menzesz miatt megduzzadtak a mirigyeid a melledben, de lehet valami komolyabb is akár.

Amúgy háziorvoshoz is nyugodtan elmehetsz, mivel a nőgyógyász sem tud többet csinálni vele, mint egy háziorvos. Tovább küld vizsgálatra. Csinálnak emlővizsgálatot és ott kiderül, hogy mi az. Lehet mirigy, ciszta, daganat. Bármi. De nem kell előre az ördögöt a falra festeni, majd kiderül, csak mindenképpen menj el orvoshoz.

2014. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és holnap ne akarj háziorvoshoz menni, csak kedden lesz újra mindenhol rendes rendelés, holnap csak ügyelet.:)
2014. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,eléggé megijdetem mert ilyen fájdalmat már rég éreztem és ugy vettem eszre egyik napról a masikra lett ott a csomo és iszonyuan fájt,csak fájdalomcsillapítókkal tudtam aludni. Ma reggelre már úgy ébredtem hogy nem fáj,de még érzem mindig ott van,remélem el fog múlni magától. Ugye mammográfiát még nem csinálhatnak huszonévesen? Jah és holnap megyek,mert nálunk Szlovákiában nincs ünnep :)
2014. jún. 8. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
miért ne csinálhatnának mammográfiát? de amúgy ultrahanggal is meg lehet nézni bizonyos fokig, a dokid majd eldönti
2014. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Általában a mellrák nem fáj, ha fájna, sokkal hamarabb kiderülne. Inkább nőgyógyászhoz menj, ő jobban ért a tapintásos vizsgálathoz. A mammográfiát huszonévesen is el lehet végezni. Szerintem egyébként ahogy megjön a menzeszed, a fájdalmad el fog múlni.
2014. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

A mellrák NEM fáj, csak a végső stádiumban.

Nyugodtan várd meg a mensi elmúlását, valószínűleg elmúlik addigra, de ha nem akkor elmennék nőgyógyásthoz. Addig fölösleges.

2014. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy komoly baj lenne ez, valószínűleg ciklusoddal függ össze. Várd meg a menstruációt, illetve uténa kb 8,10 napot és ha nem múlik, akkor orvos.

Ilyen fiatalon még nem csinálnak mammográfiát, mert a szövetek szerkezete ezt nem teszi lehetővé, vagyis nem ad normálisan értékelhető eredményt.

2014. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál,egyből küldött ultrahangra. Jó hogy nem vártam meg a menzeszem, a doki szerint nagyon nagy ciszták vannak a mellemben és nem is egy 4-5 darabot számolt,miközben én csak egyet éreztem :( a papírra 21 mm-eseket irt,ezek szerint ez már nagynak számít. Fél év múlva kontroll,addig is kellett vennem gyógyszertárba egy méreg drága gyógyszert,amitől elmúlhatnak 15 000 ft. volt :/ nagyon remélem fél év múlva már nem lesz ott semmi.
2014. jún. 9. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!