Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori vizelési ingerem van,...

Gyakori vizelési ingerem van, szerintem a stressz okozza, és nagyon zavarja a mindennapjaimat, mit tehetnék? L21

Figyelt kérdés
Igazából kiskorom óta visszatérő problémám ez.Stressz hatására kb fél óránként mennem kell a wcre, és ürül is rendes vizeletmennyiség.Szerintem ez az a bizonyos hiperaktív hólyag szindróma.Stresszmentes időszakaimban kb 2 óránként járok,amit még el tudok fogadni,de most megint visszatért a gond. Általában az váltja ki,ha pl utazni kell,esetleg olyan alkalom van,amikor tudom,hogy nehézkes wc re jutni,és olyankor ezen stresszelek,és biztos,hogy menni kell egy órán belül.Most alakul egy új kapcsolatom,és nem szeretném, ha e miatt tönkremenne.Szedek vény nélküli nyugtatót(sedatif pc) ez sokszor segít. Egyébként érzésileg olyan,hogy azt érzem,mintha azonnal menni kéne,már szinte szaladni,és sok pisi is jön.Egyszer voltam ezzel háziorvosnál,nem találta a vizeletben semmit,írt fel nyugtatót,amitől jobb lett,de megint visszajött.Mit tehetnék még?

2014. jún. 8. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sedatif pc kb annyi, mint halottnak a csók. Biztos, hogy a stressz okozza?
2014. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mérd ki néhány napon keresztül, gyűjtött vizelettel, hogy ténylegesen mennyi a napi átlagos vizelet mennyisége. Lehet ugyanis fokozott vizeletürítési gond is, amit kezdetben nehéz észrevenni, mert a bevitt folyadékmennyiséget nemigen szokta az ember mérni.
2014. jún. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

napi másfél liter vizet iszom,ennél biztosan nem többet.

Az orvosok szerint a stressz okozza,már kivizsgáltak...

2014. jún. 8. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A napi másfél liter teljesen normális mennyiség. Viszont több nem is jöhet ki, mint amit megittál. Szerintem urológus tudna segíteni. Nem kell hozzá beutaló sem, csak elmész a rendelésre, és elmondod a panaszod. Mégis, ő az illetékesebb, mint a háziorvos.
2014. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Urológusnál jártál már? Ha még nem, én azt javaslom! Már csak azért is, mert nekem személy szerint néhány hete volt acut cystitisem (a húgyhólyag heveny gyulladása), és nekem is teljesen negatív volt a vizelet, ám nekem a sűrű vizelési inger mellett iszonyú fájdalmaim voltak.

Visszatérve a Te problémádra: az urológián direkt erre specializálódtak a szakemberek/orvosok és sokkal körültekintőbben tudnak kivizsgálni. Melyik városban élsz? Mert nekem az ország keleti részén sok jó urológus ismerősöm van, tudok ajánlani egyet-kettőt. :)


21/L

2014. jún. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel a problemaval kuzdok kb 3 eve kezdodott na de ez pszhiatria problema en panik beteg lettem es akkor jott vele ez is a haziorvosodnak mar reg beutalot kelett volna adnia szedek antidepresszanst plusz nyugtato javult a helyzet de a regi sose leszek...de az elejehez krpest hogy az utcara nem mertem lemenni mert nincs wc vagy utazni mar javult a helyzet de pl nem is megyek olyan helyre abol biztos nins wc utazni remalom....22L
2014. jún. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!