Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Hogyan mondjam meg...

SOS! Hogyan mondjam meg anyámnak hogy szeretném szőrteleníteni a lábam? (Lent) 14/L

Figyelt kérdés
Igazából már évek óta szenvedek emiatt , de már 14 vagyok és tényleg elegem van :( anyám még mindig kisgyerekként kezel , ha megpróbálom neki elmondani hogy ez a viselkedés zavar ,nem is figyel rám :( szóval néhány hónapja borotválom a hónaljam de ezt ő nem tudja szerintem , viszont már nagyon zavar hogy szőrös a lábam az összes barátnőm szőrteleníti de velük erről nem beszéltem. Próbáltam anyámnak "jelezni" a problémámat úgy hogy csak hosszú nadrágot vagy rövidet harisnyával vettem fel , de nem reagált semmit...én nagyon kínosnak tartanám ha nekem kellene szólnom vagy valami inkább jobban szeretném ha ő kezdeményezne de mivel ezt nem tette meg már régebben sem , nagyon kétségbe vagyok esve :/ (most sokan mondjátok majd hogy csak úgy borotváljam le de úgy hallottam hogy az nem annyira jó , ezért is lenne nagyon fontos hogy anyám "találjon ki valamit" ) van valami ötletetek?
2014. jún. 9. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nincs a borotvával semmi baj.

NEM erősödik tőle a szőr, csak esetleg úgy tűnik, mert abban a korban vagy, amikor borotva nélkül is erősödne.

2014. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam jeleket küldeni, de semmi :(

Aztán nagy levegőt vettem és megkértem. Végül sokkal jobban sikerült a beszélgetés, mint hittem. Én amúgy szőrtelenítő krémet és gyantát használok, a lábamr. A krémtől nekem nem erősödött, a gyantát tegnap próbáltam ki, így még nemtudom.

Amúgy én kb három hónapja kezdtem.


13l

2014. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1, köszi , akkor emiatt már nem fogok aggódni

2, örülök hogy neked sikerült ,de én nagyon félek :(

2014. jún. 9. 19:41
 4/15 anonim ***** válasza:
van zsebpénzed? vegyél magadnak egy epilátort ! :)
2014. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3, nálunk a "kérek pénzt valamire és talán kapok" rendszer van ,de én ezt tartom a legjobbnak... azért köszi a választ :)

---------


Légyszi segítsen valaki ! :/

2014. jún. 9. 20:28
 6/15 anonim ***** válasza:
anyu, szeretnék venni egy epilátort
2014. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Valószínűleg "lehülyézne" de biztos hogy semmi jó nem lenne belőle...
2014. jún. 9. 20:31
 8/15 anonim ***** válasza:

Annyit kell mondanod, hogy kamasz lány vagy és nagyon zavar, hogy szőrös a lábad, mert ez nem szép, nem nőies és nem is divatos manapság. Minden nő szőrteleníti a lábát, aki igényes magára. Szeretnéd, ha valamilyen megoldást javasolna erre. Ez lehet kozmetikus, lehet krém, epillátor, rosszabb esetben borotva.

A kérdés az, hogy anyud szőrtelenít-e. Ha igen, akkor meg fogja érteni, ha nem, akkor lesz a gond. De akkor is ki kell magadért állnod, hogy te így érzed jól magad! Ez egy ilyen kor, amikor meg kell küzdeni a saját határaidért. Sok sikert és írd meg, hogyan alakult a beszélgetés!

2014. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
én ugyanezt játszottam el anyummal 13 éves koromban. nagyon zavart, ráadásul barátnőim már mind szőrtelenítettek, de én hiába mondtam neki, nem vette komolyan, merthogy minek akarom 13 évesen leszedni a szőrt a lábamról. aztán egyszer bejelentettem, hogy akkor én most saját pénzbemből fogok venni epilátort, és egy barátnőmmel megvettem. később belátta, hogy nincs ebben semmi, és ez csak kezdete az első vitáknak kamasz koromban.:D
2014. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Most nem azért, de ez komoly, hogy manapság egy tinilánynak ennyit kell melóznia, mire az Édesanyja észreveszi, hogy mi van? Én annak idején tök normálisan éltem, aztán eljött a tinikor, és jöttek a pattanások, meg a szőrnövekedés, majd a mensi. Édesanyám ezeket azonnal észre is vette, és jött az ötletekkel, hogy mit hogyan. Szinte már előbb, mint ahogy engem zavart volna. Néha az az érzésem, hogy visszafelé fejlődik a világ. Én ugyan fiús Édesanya vagyok, de úgy gondolom nem lesz nehéz észrevennem, ha a 10 x éves fiam izzad, szőrösödik, és izzadásgátlót, borotvát kell vennem neki. Miért megy ez ma, a 21. században ilyen nehezen?


A kérdezőt teljesen megértem, inkább az Édesanyjától lenne ez költői kérdés. Én a helyedben odaállnék elé, és minden rábeszélés és könyörgés nélkül megmondanám, hogy 14 éves vagyok, és szükségem lenne egy borotvára / epilátorra / pénzre, mert bejelentkeztem a kozmetikába gyantázásra. Fontos, hogy nem "szeretnék bejelentkezni gyantázásra" hanem BEJELENTKEZTEM, tehát legyen az egyértelmű, hogy Neked ez fontos.


A másik ilyen, hogy nekem pl. már ekkora koromban normális zsebpénzem volt, és azt mindig megkaptam, de a szükségleteimen túl. Azaz pl. a kajám, az izzadásgátló, a kozmetikus stb. nem a zsebpénzemből ment, hanem fizették Édesanyámék. A zsebpénzem mozira, bulira, fagyira, stb. ment.


Nekem 3 kisfiam van. A legnagyobb 4 éves. Már nekik is van zsebpénzük. Nyilván ők nem borotvára, meg kozmetikusra költik, hanem pl. soron kívüli játékvásárlásra. Értsd ha pl. kinéz egy kisautót, vagy legót, és semmi alkalom nincs épp, akkor ha a zsebpénze futja, megvesszük. Ha nem, akkor megbeszéljük, hogy ekkor és ekkor lesz meg rá a pénz, és megveheti. (Persze a nagyszülők is töltik a zsebpénzes dobozt időnként!)


Nekem ezért fura, hogy Te meg (és sok ilyet olvasok mostanában itt a gyakorin) könyörögsz, hogy adjon erre meg erre. ÁÁÁÁ!

2014. jún. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!